Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy warto dołożyć starań, by zadbać o zdrowie swojego dziecka. Ciepła kurtka, czapka i szalik to podstawa, ale liczy się także to, w co dziecko jest ubrane w zaciszu domowym. Jako, że przeziębienia często zaczynają się od zmarzniętych stóp, wyposaż pociechę w ciepłe kapcie dziecięce, które nie dość, że ogrzeją jego stopy, to jeszcze pomogą uchronić malca przed upadkiem w czasie zabawy.

Sprawdź poniżej ciepłe kapcie dla chłopca i dziewczynki, które nadadzą się na chłodne dni.

Ciepłe kapcie dla dziewczynki

Wybierając ciepłe kapcie dla dziewczynki, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jej wiek. Najlepszym wyborem dla młodszego dziecka będą pantofle z zakrytymi piętami lub zapinane na rzepy. Zapobiegnie to ich zsuwaniu się z małych stópek podczas zabaw czy biegania po domu. Starsze dziecko najprawdopodobniej doceni wsuwane kapcie – w końcu nie będzie musiało się schylać, by założyć je na stopy.

O ile nie kupujesz dziecku ciepłych kapci w formie prezentu-niespodzianki, pozwól mu wybrać ich design razem z Tobą! W końcu ich noszenie ma sprawiać malcowi przyjemność. Wyjątkowo popularne są te w formie zwierząt czy z nadrukami z postaci z bajek (nie ma chyba dziewczynki, która wzgardziłaby pantoflami z motywem z Krainy Lodu).

Propozycje ciepłych kapci dla młodszych dziewczynek:

Propozycje ciepłych kapci dla starszych dziewczynek:

if( typeof window.jQuery !== undefined ){ ( function( $ ){ $( document ).ready( function(){ if( typeof $.fn.slick !== undefined ){ $( '#eob_pf5fca1e9ee0c5f' ).slick( { infinite: true, slidesToShow: 4, slidesToScroll: 4, responsive: [ { breakpoint: 768, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 3, slidesToScroll: 3, } }, { breakpoint: 480, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 1, slidesToScroll: 1 } } ] } ); } else { console.log( 'Slick is not ready yet!' ); } } ); } )( window.jQuery ) }

Chłopięce pantofle, które ogrzeją stopy

Przy wyborze ciepłych kapci dla chłopca, kieruj się podobnymi zasadami, co te opisane powyżej. Zabudowane kapcie zdadzą egzamin u najmłodszych chłopców, zaś te wsuwane zostaw dla starszych, którzy z pewnością docenią wygodę ich zakładania.

Dosyć często (choć nie zawsze!) zdarza się, że chłopcy nie są zainteresowani modą i designem tego, co na siebie zakładają. Jeśli Twoja pociecha do takich należy, postaw na proste kapcie chłopięce w neutralnych kolorach. Z kolei Ci z chłopców, którzy mają swoje ulubione postacie z bajek, interesują się sportem lub motoryzacją, z pewnością docenią właśnie takie motywy na swoich nowych pantoflach.

Propozycje ciepłych kapci dla najmłodszych chłopców:

Propozycje ciepłych kapci dla starszych chłopców:

if( typeof window.jQuery !== undefined ){ ( function( $ ){ $( document ).ready( function(){ if( typeof $.fn.slick !== undefined ){ $( '#eob_pf5fca1e9ff0ddf' ).slick( { infinite: true, slidesToShow: 4, slidesToScroll: 4, responsive: [ { breakpoint: 768, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 3, slidesToScroll: 3, } }, { breakpoint: 480, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 1, slidesToScroll: 1 } } ] } ); } else { console.log( 'Slick is not ready yet!' ); } } ); } )( window.jQuery ) }

Porada eksperta:
Poza designem i ociepleniem, zwróć także uwagę na podeszwę kapci dziecięcych. Im jest ona mniej gładka i jednolita, tym lepiej uchroni dziecko przed poślizgnięciami.

Szykujesz się do zakupu jesiennych lub zimowych butów dla dziecka? Sprawdź zatem nasz poradnik, w którym znajdziesz wiele praktycznych podpowiedzi.

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.