Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy warto dołożyć starań, by zadbać o zdrowie swojego dziecka. Ciepła kurtka, czapka i szalik to podstawa, ale liczy się także to, w co dziecko jest ubrane w zaciszu domowym. Jako, że przeziębienia często zaczynają się od zmarzniętych stóp, wyposaż pociechę w ciepłe kapcie dziecięce, które nie dość, że ogrzeją jego stopy, to jeszcze pomogą uchronić malca przed upadkiem w czasie zabawy.

Sprawdź poniżej ciepłe kapcie dla chłopca i dziewczynki, które nadadzą się na chłodne dni.

Ciepłe kapcie dla dziewczynki

Wybierając ciepłe kapcie dla dziewczynki, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na jej wiek. Najlepszym wyborem dla młodszego dziecka będą pantofle z zakrytymi piętami lub zapinane na rzepy. Zapobiegnie to ich zsuwaniu się z małych stópek podczas zabaw czy biegania po domu. Starsze dziecko najprawdopodobniej doceni wsuwane kapcie – w końcu nie będzie musiało się schylać, by założyć je na stopy.

O ile nie kupujesz dziecku ciepłych kapci w formie prezentu-niespodzianki, pozwól mu wybrać ich design razem z Tobą! W końcu ich noszenie ma sprawiać malcowi przyjemność. Wyjątkowo popularne są te w formie zwierząt czy z nadrukami z postaci z bajek (nie ma chyba dziewczynki, która wzgardziłaby pantoflami z motywem z Krainy Lodu).

Propozycje ciepłych kapci dla młodszych dziewczynek:

Propozycje ciepłych kapci dla starszych dziewczynek:

Kapcie GIOSEPPO
109.00zł89.00zł
GIOSEPPO
109.00zł89.00zł
Kapcie GIOSEPPO
139.00zł109.00zł

Chłopięce pantofle, które ogrzeją stopy

Przy wyborze ciepłych kapci dla chłopca, kieruj się podobnymi zasadami, co te opisane powyżej. Zabudowane kapcie zdadzą egzamin u najmłodszych chłopców, zaś te wsuwane zostaw dla starszych, którzy z pewnością docenią wygodę ich zakładania.

Dosyć często (choć nie zawsze!) zdarza się, że chłopcy nie są zainteresowani modą i designem tego, co na siebie zakładają. Jeśli Twoja pociecha do takich należy, postaw na proste kapcie chłopięce w neutralnych kolorach. Z kolei Ci z chłopców, którzy mają swoje ulubione postacie z bajek, interesują się sportem lub motoryzacją, z pewnością docenią właśnie takie motywy na swoich nowych pantoflach.

Propozycje ciepłych kapci dla najmłodszych chłopców:

Propozycje ciepłych kapci dla starszych chłopców:

Porada eksperta:
Poza designem i ociepleniem, zwróć także uwagę na podeszwę kapci dziecięcych. Im jest ona mniej gładka i jednolita, tym lepiej uchroni dziecko przed poślizgnięciami.

Szykujesz się do zakupu jesiennych lub zimowych butów dla dziecka? Sprawdź zatem nasz poradnik, w którym znajdziesz wiele praktycznych podpowiedzi.

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.