Użycie miękkiej bawełnianej ściereczki to tylko jedna z opcji na czyszczenie kaloszy. Poznaj wszystkie z możliwych sposobów, czytając mój artykuł. Pozbądź się plam z błota czy białego nalotu w kilka minut. To prostsze, niż myślisz!

Sprawdź, jak dbać o kalosze, by posłużyły Ci dłużej niż jeden sezon.

Czym i jak czyścić kalosze?

Na początku udzielę Ci wskazówki − nie eksperymentuj przy pielęgnacji obuwia. Domowe sposoby, choć tanie, mogą być negatywne w skutkach. Kalosze, w przeciwieństwie do innych butów, które muszą wyschnąć, wyczyścisz zaraz po powrocie do domu. Do ich przetarcia użyj zwilżonej szmatki (100% bawełna). Unikaj m.in. gąbki do naczyń, która może zarysować gumę.

Jeśli zaobserwowałeś na nowo zakupionych Hunterach biały lub szaroniebieski nalot – nie załamuj rąk, to zupełnie naturalne zjawisko. Przy produkcji kaloszy stosuje się bowiem specjalny wosk, który wytrąca się, gdy otoczenie jest wilgotne. By raz na zawsze go usunąć, warto użyć przeznaczonych do tego celu preparatów. Zestaw do czyszczenia kaloszy Hunter dostępny jest w ofercie sklepu internetowego eobuwie.pl

Kalosze HUNTER
579.00zł409.00zł
Kalosze HUNTER
579.00zł459.00zł
jak czyścić kalosze
Jak czyścić kalosze Hunter? Przy użyciu środków do pielęgnacji gumowego obuwia.

Aby kalosze tak szybko się nie brudziły, pamiętaj o odpowiedniej ich impregnacji. Posłuży Ci do tego m.in. preparat Rubber Buffer. Nie tylko przywróci on butom dawny połysk, ale i utrzyma elastyczność gumy. No dobrze – zgodzisz się – a jak czyścić kalosze matowe? Odpowiedź jest prosta – tak samo jak lakierowane! Za pomocą ściereczki lub piankowej gąbki, oraz specjalnego środka.

Zresztą, co tu dużo pisać, firma Hunter dodała na swój kanał filmik, w którym w humorystyczny sposób przedstawia, jak czyścić kalosze ich marki. Zobacz koniecznie!

Obejrzyj, jak czyścić kalosze marki Hunter.

Jak wyczyścić kalosze w środku?

Zdarza się, że do kaloszy – szczególnie z niską cholewką – dostanie się błoto. Jak wówczas bezpiecznie je usunąć? Jeśli obuwie w całości wykonane jest z gumy, spłucz je wodą, po czym obróć i zostaw do wysuszenia. Trudniejsze zabrudzenia usuń przy użyciu miękkiej szmatki. Nieco trudniej wyczyścić wnętrze kaloszy wyściełanych futerkiem. Aby nie uszkodzić obuwia, warto skonsultować się z profesjonalną pralnią.

czerwone kalosze
Chcesz, by Twoje kalosze aż lśniły z czystości? Te środki Ci w tym pomogą!

Porada eksperta
Kupując kalosze, wybieraj te wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Są one nie tylko trwalsze, ale i nie wydzielają brzydkiego zapachu.

Liczę, że wiesz już, jak wyczyścić kalosze. Jeśli zaś zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie butów z gumy, odsyłam Cię do artykułu mojej redakcyjnej koleżanki.

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.