Monika Jurczyk, znana jako Osa, to istna kobieta renesansu. W 2006 roku powołała do życia zawód osobistej stylistki, za co zdobyła nagrodę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Ministerstwa Gospodarki „Dobry Wzór”. Nie spoczęła jednak na laurach! Swoją wiedzę zawarła w znakomitych książkach modowych oraz licznych kursach video. Jej kanał na YouTubie śledzi ponad 20 tys. osób, a ona sama urzeka skromnością. Poznaj Osę – Szefową Wszystkich Szaf!

Jeśli masz smykałkę do mody i chcesz wiedzieć, jak zostać stylistką, posłuchaj inspirującego podcastu z Moniką Jurczyk. Dowiedz się, czym powinna się wyróżniać modelowa personal shopper oraz jak ubrania wpływają na życie.

Podcast FashionExpress z Osą

Jak zostać stylistką?

Wybór codziennej garderoby nie jest operacją na otwartym sercu. Jak udowadnia Osa, czasem zdarzają się błędy – mniej lub bardziej świadome. Sama wychodzi z przekonania, że jeśli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można. Bo zanim posłuchasz stylisty, musisz posłuchać siebie. Monika dystansuje się do trendów, jednocześnie głęboko wierząc, że ubrania to narzędzia do poważniejszych zmian w życiu.

Monika Jurczyk

Zawód osobistej stylistki wymaga nie tylko wyczucia mody, ale i… zwykłej sympatii do ludzi. Bardzo dużą rolę odgrywa umiejętność komunikowania się z klientem, empatia oraz zrozumienie. Jak doradza Osa, nie możemy zauważać wad innych osób, ale ich zalety. Stylistka ma być tzw. „dobrym kumplem”. Wydobywać piękno, a nie podkreślać niedoskonałości.

Jak zostać stylistką? Praktyczne porady Osy

Zawód z pasją! Praca stylisty – jak zacząć?

Jak głosi obiegowa maksyma – „rób, to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiała pracować”. Podobna idea przyświeca Osie, która wręcz uwielbia zakupy z klientkami, a już w szczególności w światowych stolicach mody. Jak poopowiada Monika, stylistka powinna być zaangażowana i rzetelna. Warto zaplanować biznes w oparciu o własną autentyczność. Wpierw zastanów się nad sobą – nad swoją unikalną cechą i osobowością, a dopiero później określ target.  

Monika Jurczyk, Królowa Wszystkich Szaf

Oczywiście na start powinnaś opanować zasady personal shoppingu. Poznać m.in. rodzaje sylwetek czy typy kolorystyczne. Nauczyć się robienia zestawów i szafy kapsułowej. Jeśli nie masz pomysłu, jak ugryźć temat, skorzystaj z eksperckich kursów Osy.

Bądź panią własnej szafy

Aby zająć się cudzą szafą, warto najpierw okiełznać własną. Poświęć chwilę na jesienny przegląd garderoby, raz na zawsze żegnając się z paraliżującym zdaniem – „nie mam się w co ubrać”. Wskocz na YouTube Osy Osobistej Stylistki i posłuchaj, jak uporządkować szafę czy stworzyć garderobę kapsułową. Ponadto Monika podpowiada, jak radzić sobie z kompleksami i zyskać pewność siebie. To prawdziwy psycholog ds. mody!

Aby lepiej przygotować się do przyszłego zawodu stylistki, polecam Ci znakomity video-poradnik Osy: „10 zasad dobierania butów”. A tak swoją drogą, Monika stworzyła ostatnio własną kolekcję, która zachwyca oryginalnością.

10 zasad dobierania butów

Myślę, że masz już parę pomysłów, jak zostać stylistką. Podążaj za własną pasją, a z pewnością osiągniesz sukces i spełnienie. Powodzenia!

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.