Przez kilkanaście lat pracy jako instruktor pływania widziałam wiele bolesnych upadków na śliskiej podłodze pływalni, głównie dzieci. Nie zawsze powodem był pośpiech – zwykle wystarczała chwila nieuwagi w połączeniu z brakiem klapek na stopach. Dobre klapki basenowe dla dziecka są kwestią nie tylko wygody i higieny, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Jeśli zatem wraz z początkiem nowego roku szkolnego chcesz zapisać pociechę na basen, zadbaj o to, by Twój mały pływak miał niezbędne wyposażenie.

Jakie klapki na basen dla dziecka?

Klapki chronią stopy Twojej pociechy przed infekcjami, a przy tym ułatwiają poruszanie się po terenie pływalni i zmniejszają ryzyko przewrócenia się na śliskiej posadzce. Mają one jednak różne fasony, wzory i kolory, dlatego wybór odpowiednich urasta w oczach niektórych rodziców do rangi wyzwania.

Kupując klapki dla przedszkolaka lub ucznia zwróć uwagę, czy:

  • mają właściwie wyprofilowaną, antypoślizgową podeszwę, która zapewnia przyczepność i stabilność podczas poruszania się na mokrej nawierzchni,
  • są dość giętkie i dopasowują się do stóp dziecka,
  • mają odpowiedni rozmiar, by nie powodowały otarć i nie spadały ze stopy,
  • są przewiewne i zapewniają dobrą cyrkulację powietrza, umożliwiając stopom schnięcie i chroniąc je przed nadmiernym poceniem się,
  • są lekkie i nie obciążają stóp dziecka,
  • są łatwe w czyszczeniu,
  • są wygodne i zapewniają dziecku komfort.

Porada eksperta
Dobrym pomysłem będzie zakup modelu z regulowanym zapięciem na wysokości pięty – dzięki temu obuwie nie będzie zsuwało się w trakcie chodzenia.

Bajkowe klapki – idealne dla przedszkolaków

O ile dla Ciebie najważniejsze są jakość oraz funkcjonalność butów, dla Twojej pociechy znacznie istotniejsze okażą się ich kolor i wzór. Na szczęście wybór klapek dziecięcych jest ogromny, dlatego nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem kompromisu.

Serce małej dziewczynki podbiją klapki w jasnych, radosnych barwach – białej, różowej, żółtej czy pomarańczowej. Klapki na basen dziewczęce często są też zdobione różnego rodzaju wzorami i aplikacjami, np. z wizerunkiem bajkowych postaci.

Chłopcy natomiast z reguły preferują buty w odcieniach niebieskiego i zieleni. Wśród klapek basenowych chłopięcych nie brakuje także modeli z ich ulubionymi bohaterami: Myszką Mickey, Batmanem czy Minionkami.

Klapki basenowe dla młodych pływaków

Starsze dzieci mają zwykle nieco inne upodobania. Znacznie chętniej wybierają klasyczne klapki lub sportowe japonki, które, choć pozbawione bajkowych motywów, wciąż wyróżniają się urozmaiconą kolorystyką. Dzięki temu młodzi pływacy mogą zdecydować się na model dopasowany do ich upodobań.

Strój lub kąpielówki, czepek, okularki i klapki – to niezbędne elementy stroju małego pływaka. Jeśli w garderobie Twojej pociechy wciąż brakuje ostatniego z nich, zobacz, jakie modele klapek dziecięcych przygotowaliśmy na eobuwie.pl!

Autor

Ewa Majchrzak

Fanka stylu casual i trampek. W jej szafie królują biel, czerń i pastele. Prywatnie miłośniczka pływania, tenisa, skandynawskich kryminałów i dumna właścicielka kota Apostrofa.