Torebki ze skóry ekologicznej (czyli: syntetycznej) do złudzenia przypominają modele wykonane ze skóry naturalnej. I choć z reguły są mniej trwałe, mają i wiele zalet. Akcesoria z tworzyw sztucznych nie kosztują dużo, a ponadto są proste w pielęgnacji. Często do ich wyczyszczenia wystarczy zwilżona wodą gąbka lub miękka ściereczka.
Odpowiedź jest prosta: korzystając z przeznaczonych do tego celu preparatów. Na rynku dostępne są środki służące do czyszczenia, nabłyszczania oraz konserwacji przedmiotów wykonanych z materiałów sztucznych. Nie stosuj ich zastępczo z preparatami dedykowanymi do pielęgnacji skór naturalnych, oba tworzywa mają bowiem inne właściwości, a przez to i inne wymagania. Skóra ekologiczna, czyli – pisząc ściślej − poliester pokryty polichlorkiem winylu, nie wymaga regularnej impregnacji.
Producenci często oznaczają syntetyki symbolem rombu. Torba ze skaju wizualnie nie odbiega od modelu uszytego z gładkiej skóry licowej. Niemniej jest nieco cieńsza i nie tak sztywna, w związku z czym często odróżnisz ją po dotyku. Szukasz informacji na temat butów z eko-skóry? Sprawdź inne hasło z kompendium!