W tym artykule:
Ma więcej butów piłkarskich niż Robert Lewandowski. Rozmowa z Maciejem Zakrzewskim
Jest największym kolekcjonerem butów piłkarskich w Polsce. Spotykał się z największymi gwiazdami piłkarskiego świata i prowadzi portal o korkach. Niektóre recenzje mają nawet po 30 tysięcy znaków, bo jak sam mówi, w butach piłkarskich opisać można każdą nitkę.
Dla osób związanych z piłka nożną jest w Polsce legendą. Tak piszą o nim media i mówią niektórzy z fanów strony Tepy.pl. Maciej Zakrzewski nawet w skali Europy jest jedną z niewielu osób, które mają tak pokaźną kolekcję butów do piłki nożnej.
Pod koniec grudnia 2019 roku Maciej był gościem podcastu Fashion Express. Posłuchaj naszej rozmowy:
Szukasz porady na temat butów piłkarskich? Znajdziesz ją u Maćka!
Maciej Zakrzewski prowadzi nie tylko portal Tepy.pl, ale również internetową społeczność na Facebooku. Grupa, która jest w zasadzie giełdą obuwia piłkarskiego, ma ponad 30 tysięcy członków.
Ta olbrzymia społeczność na co dzień poszukuje porad dotyczących butów piłkarskich. Znajduje je w recenzjach Macieja.
Środowisko osób, które mnie nie zna, może mnie odbierać jako kogoś niemiłego. Prowadząc tę społeczność, która jest dość duża, […] niestety nie jestem w stanie wszystkim odpowiedzieć. Tworzę ponadto wiele materiałów, np. filmy na YouTube i fajnie by było jakby ktoś czasem przejrzał, co już wyszło, bo jakbym miał na wszystkie pytania odpowiadać, to bym nie zrobił w życiu za wiele. Ludzie szukają wiedzy i w zasadzie Tepy w Polsce to jedyne rzetelne źródło i na tej opinii można polegać. Ja jestem znany też z tego, że jak coś jest do kitu, to o tym głośno mówię.
Rozmowy z gwiazdami piłki nożnej? Tak, ale z dystansem i zrozumieniem
Marki zapraszają go na spotkania z gwiazdami futbolu. Wśród nich są np. Cristiano Ronaldo, Andres Iniesta, Miroslav Klose czy Robert Lewandowski.
Do rozmowy z Robertem Lewandowskim podszedłem z szacunkiem, bo to nie jest mój kolega i starałem się porozmawiać z nim o czymś, co może spowodować, że on poczuje się swobodnie. Zeszło na to, gdzie przebywał jak grał w Poznaniu, wspominki osiedli i tak dalej. To wpływa pozytywnie na rozmowę, kiedy dla drugiej strony jest się normalnym człowiekiem i dzięki temu wychodzą fajne materiały. Z Miro Klose to był natomiast niesamowity fun. Ja do niego po angielsku, a Miro pyta, czemu nie po polsku, bo przecież umie. I to było coś niezwykłego!
Na tych samych spotkaniach są także projektanci obuwia i często okazuje się, że bardziej interesują Maćka niż największe gwiazdy. Chodzi przecież o rozmowę o butach!
Ile butów to za dużo butów?
Ile par jest w kolekcji? Oficjalnie 350. Tylko w rozmiarze Maćka – ciężko spotykanym w piłce nożnej, 47,5. Inne nie są przez niego zbierane.
Wielu kolekcjonerów zakupy robi kompulsywnie, Maciej czasami także. I czy 350 par to za dużo? Dla fana, który ma emocjonalne podejście, na pewno nie.
Istnieje wiele podejść do zbierania butów. Niektórzy szukają prototypów lub sampli. Inni kupują takie, w których zawodnik grał. Ja zbieram swój rozmiar i to jest dla mnie kolekcja mająca wartość emocjonalną.
Wymarzona para to wcale nie najdroższe buty piłkarskie na świecie. To emocjonalny i mający wartość sentymentalną but Nike Mercurial Vapor 1 w kolorystyce Shot Orange.
Sprawdź także inne odcinki podcastu Fashion Express.