Poszukujesz obuwia, które jest zarazem lekkie, jak i przewiewne? Męskie buty z siatki to idealna opcja dla Ciebie! Porowaty materiał ograniczy pocenie się stóp, zapewniając Ci komfort i wygodę. Sprawdź, czym jeszcze wyróżniają się siatkowe buty i jakie ich typy warto mieć w garderobie.

Czy to trenując na siłowni, czy spacerując po parku – pozwól skórze stóp oddychać.

Gnaj do celu! Sportowe buty z siatki

Jeśli jesteś pasjonatem biegania, z pewnością wiesz, jak ważną rolę odgrywa obuwie. Odpowiednio wyprofilowane adidasy wpływają nie tylko na jakość treningu, ale i poprawę wyników. Niemniej istotny jest materiał, z którego została wykonana cholewka. Męskie buty z siatki mają te zaletę, że pozwalają na ciągłą wentylację skóry stóp, a tym samym  – hamują rozwój drobnoustrojów i zapobiegają chorobom grzybiczym. Więcej szczegółowych informacji, jak dobrać buty do biegania, znajdziesz w jednym z naszych artykułów.

buty sportowe
Wpadły Ci w oko buty ze zdjęcia? To siateczkowy model marki New Balance.

Czy wiesz, że…?
W stopach zlokalizowanych jest najwięcej gruczołów potowych.

Sportowe buty z siatki (lub takowych paneli) przydadzą się szczególnie w upalne dni. Porowata cholewka oddali ryzyko przegrzania się stóp, a Ty – skupisz się wyłącznie na dotarciu do mety. Oddychające buty sprawdzą się i na sali gimnastycznej. Grasz w siatkówkę bądź koszykówkę? Męskie buty z siatki ograniczą niebezpieczeństwo powstawania obrzęków i pęcherzy.

Buty z siatki na co dzień

Gdy dzień jest ciepły i suchy, odłóż ciężkie obuwie do szafy, a wyciągnij ultralekkie buty z siatki. Nie wiem, czy wiesz, ale męski rynek obuwniczy aż pęka od trampek z siatki czy tego typu espadryli bądź mokasynów. Z pewnością przyznasz mi rację, że to idealne obuwie na urlop. I dla stóp, i dla… bagażu, którego ciężar nie ulegnie większej zmianie.

Siateczkowe buty to optymalna opcja dla tych, którzy mają problem z puchnięciem stóp. Nogi, poddane ciągłej wentylacji, mniej obrzękają i − co ważne − nie wydzielają przykrych dla nosa zapachów.

Ażurowe półbuty – podkręć styl!

Miłośnikom stylu smart casual (sportowej elegancji) z pewnością przypadną do gustu „dziurkowane” półbuty. Modele wykonane z naturalnej skóry licowej z powodzeniem założysz do pracy lub na półoficjalne spotkanie. Siateczkowe półbuty, np. marki Aldo Bruè, podkręcą każdą, choćby najprostszą, stylizację. By wyglądać oryginalnie, ale i elegancko zestaw wizytowe półbuty ażurowe z spodniami typu chino, polówką i sportową marynarką.

Dla tych, którzy cenią sobie komfort, buty z siatki okażą się idealną opcją. Wyeliminuj problem potliwości nóg i krocz przez życie suchą stopą.

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.