Bez względu na to, czy wybierasz się w tym roku na urlop, czy zdecydowanie nie masz tego w planach, okulary przeciwsłoneczne to akcesorium, które warto mieć w torebce. Jeśli jednak znudziły Ci się już klasyczne aviatorki, lenonki czy wayfarery, koniecznie przeczytaj moje autorskie zestawienie najmodniejszych modeli okularów przeciwsłonecznych na sezon wiosna-lato 2020. 

Gwarantuję, że w tym zestawieniu nie znajdziesz żadnych nudnych modeli okularów na lato.

Okulary przeciwsłoneczne na sezon wiosna-lato 2020: z łańcuszkiem

Ten trend może kojarzyć Ci się z okularami mamy czy babci, do których umocowany był łańcuszek, pozwalający nosić to akcesorium na szyi. Nie myśl jednak, że skojarzenie to świadczy o fakcie, że tego typu okulary są przestarzałe i niemodne. Wręcz przeciwnie! Okulary z łańcuszkiem to jeden z topowych modeli na sezon wiosna-lato 2020. Jeśli lubisz biżuteryjne warianty akcesoriów, ten na pewno przypadnie Ci do gustu.

Okulary przeciwsłoneczne na sezon wiosna-lato 2020: z fantazyjnymi zausznikami 

W swoich kolekcjach na sezon wiosna-lato 2020, najznamienitsi projektanci niejednokrotnie pokusili się o inspiracje modą ze starożytnej Grecji czy Rzymu. Efektem tego są nie tylko asymetryczne sukienki na jedno ramię, ale też okulary przeciwsłoneczne o „rzeźbionych” zausznikach. Niektóre ze wzorów przypominają rzeźbienia na kolumnach i pilastrach z antycznych czasów. Jak podoba Ci się ten trend?

Okulary przeciwsłoneczne na sezon wiosna-lato 2020: w szylkretowych oprawkach

Moda na styl vintage trwa w najlepsze, a nawet największe marki odzieżowe starają się wprowadzać do swoich kolekcji takie elementy garderoby, które wyglądają na znalezione na pchlim targu czy podebrane z szafy babci. Jednym z tych elementów są okulary przeciwsłoneczne w szylkretowych oprawkach. Najlepiej albo bardzo wąskie, jak z lat 90., albo duże muchy.

Okulary przeciwsłoneczne na sezon wiosna-lato 2020: geometryczne muchy

Skoro już o muchach mowa, jak zapewne wiesz, są one modne mniej więcej od czasów, kiedy to Audrey Hepburn zakładała je do chusty na głowę. W tym sezonie jednak warto postawić na takie, które nie tylko zakryją dużą część twarzy, ale też odznaczać się będą niekonwencjonalnym kształtem i kolorem szkieł. Geometryczne okulary-muchy były jednym z hitów street style’u w czasie paryskiego tygodnia mody. 

Okulary przeciwsłoneczne na sezon wiosna-lato 2020: w białych oprawkach

Okulary przeciwsłoneczne w białych oprawkach, odwołujące się do retro stylistyki, to ulubiony model nie tylko Marylin Monroepin-up girls, ale też współczesnych trendsetterek i fashionistek. Tego typu okulary rozjaśniają twarz i nadają niepowtarzalny charakter stylizacjom. Jeśli zatem lubisz efektowne akcesoria, rozważ zakup okularów w białych oprawkach.

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.