Colin Firth i Hugh Grant bili się już w fontannie w Hyde Parku, na ulicy i w wytwornej restauracji. Rzecz jasna na potrzeby popularnego filmu „Bridget Jones”. Nadszedł czas, by stoczyli pojedynek na blogu eobuwie. Już za chwilę porównam styl obu angielskich aktorów, a Ty wyłonisz zwycięzcę. Weź udział w głosowaniu i wskaż swój typ!

Jeden zyskał przydomek Casanovy, a drugi – mężczyzny z klasą. Wbrew pozorom, styl Hugh Granta i Colina Firtha jest bardzo porównywalny. Dowiedz się więcej!

Runda 1. Colin Firth vs Hugh Grant: pojedynek na BUTY

Colin Andrew Firth to nadzwyczaj utalentowany aktor i brytyjski gentelman o nienagannej aparycji. Laureat Oscara za rolę w dramacie biograficznym „Jak zostać królem” jest zwolennikiem prostej elegancji, surowego minimalizmu i stonowanych barw. Co ciekawe, często trudno odróżnić codzienny wizerunek Colina od… kreacji jego filmowych postaci. Rodowity Anglik uwielbia klasyczne męskie półbuty, najczęściej w czerni i buty o kroju sztybletów.

Czy wiesz, że…?

Hugh Grant odrzucił główną rolę w filmie „Jak zostać królem”, którą otrzymał Colin Firth.

Hugh Grant zapisał się w historii kina jako wieczny chłopiec. Niepokorny uwodziciel, który rzadko wybiega w przyszłość (zobacz: „Był sobie chłopiec”, „Jak zostać gwiazdą” czy „Prosto w serce”). Nietypowa uroda, łobuzerki uśmiech i niewątpliwy talent aktorski szybko przynosiły mu rozgłos oraz uwielbienie ludu.

Czy wiesz, że…?

Hugh Grant urodził się 9 września 1960, a Colin Firth… jeden dzień później.

Codzienny styl Hugh Granta jest bezpretensjonalny i szczyptę nonszalancki. Przystojny Londyńczyk często sięga po wygodne mokasyny męskie oraz brązowe półbuty z zamszu lub nubuku.

Runda 2. Colin Firth vs Hugh Grant: pojedynek na GARDEROBĘ

Jak prosto zauważyć, obaj panowie mają dużą słabość do gładkich koszul i materiałowych spodni typu chino. Ponadto w ich garderobach nie brak: jednolitych swetrów, kraciastych marynarek męskich oraz polówek. Wizerunek filmowych rywali zazwyczaj różni się detalami. Przykładowo: Hugh Grant z reguły rozpina kilka pierwszych guzików koszuli i podciąga rękawy, a Colin Firth z dbałością przestrzega zasad męskiego dress code’u. Obaj angielscy aktorzy uwielbiają pokazywać się w taliowanych garniturach i dobranych pod kolor muchach.

Hugh Grant oczami Sarahy Jessici Parker:

Szarmancki i mądry – naprawdę robi wrażenie. […] To wyjątkowo uroczy facet. Mogę powiedzieć, że jest moim ulubionym filmowym partnerem.
„Joy” nr 6(51)/2010

Runda 3. Colin Firth vs Hugh Grant: pojedynek na DODATKI

Klasyczny zegarek męski, często na szerokim skórzanym pasku – to bez wątpienia ulubiony dodatek aktorów komedii „Bridget Jones”. Ponadto obaj mężczyźni zwracają dużą uwagę na akcesoria garniturowe jak spinki do mankietów, poszetki czy muchy bądź krawaty. Z pewnością znana im jest maksyma Hardy’ego Amiesa – „Mężczyzna powinien wyglądać tak, jakby kupował ubrania z najwyższą starannością, założył je z dbałością na siebie i zapomniał o nich”.

I jak, potrafisz już wydać ostateczny werdykt? Który aktor ma według Ciebie lepszy styl: Colin Firth czy Hugh Grant? Mimo że obaj ubierają się podobnie – zwyciężyć może tylko jeden!

Kto ma lepszy styl: Colin Firth vs Hugh Grant? Live

  • Colin Firth
    71% 15 / 21
  • Hugh Grant
    28% 6 / 21

Jeśli udało Ci się zagłosować, nie trać dobrej passy i wskocz do innych męskich pojedynków na modę:

  1. Daniel Radcliffe vs Tom Felton
  2. Robert Pattinson vs Taylor Lautner
  3. Leonardo DiCaprio vs Bard Pitt
  4. Johnny Depp vs Orlando Bloom

Ikona wpisu: Photo by Jason LaVeris/FilmMagic/Getty Images (Colin Firth) i Photo by Mireya Acierto/FilmMagic/Getty Images (Hugh Grant)

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.