Praca w przydomowym ogródku lub na działce koi Twoje nerwy? Wyciszasz się obcując z naturą? Rewelacja! Aby czas spędzony wśród grządek i kwiatów był jeszcze przyjemniejszy, warto odpowiednio się przygotować. Pozwól, że podpowiem Ci, czym się kierować, wybierając buty ogrodowe. Wbrew pozorom, nie każdy model zda egzamin, a już w szczególności zapomnij o kapciach!

Buty do prac w ogrodzie to nie tylko kwestia wygody, ale i bezpieczeństwa.

Jakie buty na ogród? Cztery najważniejsze cechy

Aby usprawnić pracę, a przy tym zyskać komfort, warto zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie do ogrodu. Czym powinno się charakteryzować? Zapoznaj się z listą najważniejszych cech:

  • Dobrze, aby buty ogrodowe, zarówno damskie jak i męskie, były kryte, tj. miały osłonięte palce. Dzięki temu zabezpieczą stopę i ochronią przed ewentualnym skaleczeniem;
  • obuwie do prac działkowych powinno być lekkie i wytrzymałe, gwarantujące maksymalną wygodę noszenia;
  • kolejny wyróżnik to łatwość czyszczenia. Buty na podwórko z założenia szybko się brudzą. Warto więc zaopatrzyć się w model, który wystarczy spłukać wężem ogrodowym;
  • obuwie na działkę powinno zapewnić stopom odpowiednią (i ciągłą) wentylację. Zapobiegnie to poceniu się i zahamuje powstawanie brzydkich zapachów.

Gumowe chodaki podbijają serca ogrodników!

Dużą popularnością wśród działkowców i ogrodników-hobbystów cieszą się klapki marki Crocs. Te piankowe chodaki są nie tylko nadzwyczaj lekkie, ale i bardzo praktyczne. Wykonane z tworzywa żywicznego (croslite) wyróżniają się trwałością oraz odpornością na odkształcenia. Ponadto otwory w cholewce zapewniają stopom odpowiednią cyrkulację powietrza, przez co noga mniej się poci i wolniej męczy.

klapki crocs
Podobają Ci się klapki ze zdjęcia? Buty do ogrodu Crocs znajdziesz w sklepie internetowym eobuwie.pl.

Czy wiesz, że…?
Buty marki Crocs rozgrzewają się pod wpływem ciepła stóp, przez co jeszcze lepiej się do nich dopasowują.

Gumowe buty do ogrodu z łatwością utrzymasz w czystości, spłukując je po pracy wodą i zostawiając do wyschnięcia. Konstrukcja klapek ułatwia ich ściąganie, a ruchomy pasek zapewnia dobre trzymanie się stopy w bucie. Dodatkową zaletą crocsów jest antypoślizgowa podeszwa, dzięki której nie wywrócisz się nawet na mokrej nawierzchni, np. świeżo podlanej trawie.

Uwaga!
Nie warto kupować podróbek oryginalnych gumowych crocsów. Są one dużo twardsze, a ponadto zawierają ok. 60% wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, które przyczyniają się do powstania zmian nowotworowych.

Klapki CROCS
179.00zł
Klapki CROCS
199.00zł
Klapki CROCS
199.00zł
Kapcie CROCS
179.00zł159.00zł
Klapki CROCS
179.00zł
Klapki CROCS
239.00zł
Klapki CROCS
109.99zł
if( typeof window.jQuery !== undefined ){ ( function( $ ){ $( document ).ready( function(){ if( typeof $.fn.slick !== undefined ){ $( '#eob_pf5f64c95d3eda1' ).slick( { infinite: true, slidesToShow: 4, slidesToScroll: 4, responsive: [ { breakpoint: 768, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 3, slidesToScroll: 3, } }, { breakpoint: 480, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 1, slidesToScroll: 1 } } ] } ); } else { console.log( 'Slick is not ready yet!' ); } } ); } )( window.jQuery ) }

Idealne buty na działkę? Kalosze!

Do cięższych prac ogrodowych, jak przekopywanie ziemi w warzywniaku, idealne okażą się wysokie kalosze. Zabezpieczą one nogi przed błotem, wodą i wilgocią, a ponadto uchronią przed zranieniem. By dodać sobie animuszu, zdecyduj się na kolorowy bądź wzorzysty model, najlepiej z regulowaną za pomocą sprzączki cholewką.

różowe kalosze
Kalosze do ogrodu zabezpieczą przed błotem i wilgocią.
Kalosze TRETORN
469.00zł329.00zł
Kalosze TRETORN
419.00zł289.00zł
Kalosze TRETORN
419.00zł339.00zł
if( typeof window.jQuery !== undefined ){ ( function( $ ){ $( document ).ready( function(){ if( typeof $.fn.slick !== undefined ){ $( '#eob_pf5f64c9631c675' ).slick( { infinite: true, slidesToShow: 4, slidesToScroll: 4, responsive: [ { breakpoint: 768, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 3, slidesToScroll: 3, } }, { breakpoint: 480, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 1, slidesToScroll: 1 } } ] } ); } else { console.log( 'Slick is not ready yet!' ); } } ); } )( window.jQuery ) }

Kalosze to doskonałe obuwie nie tylko na ogród, ale i na miasto. Jeśli ciekawią Cię sposoby ich noszenia, oraz możliwości stylizacyjne, jakie ze sobą niosą – zapraszam do innego naszego artykułu.

Zadbaj o własny komfort pracy, wybierając z głową buty do ogrodu. Łącz przyjemne z pożytecznym!

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.