„Mikołaju, gwałtu, rety! I znowu te skarpety” – śpiewał Czesław Mozil z Grajkami Przyszłości. Jak uważa wielu, nie ma gorszego prezentu niż skarpety. Ot, że jeszcze oklepane, to i nudne. Ale… czekaj, czekaj, przyjmuję wyzwanie. Udowodnię Ci, że skarpetki pod choinką mogą wywołać uśmiech (i to szeroki) na twarzach Twoich bliskich.

Szwedzkie Happy Socks czy polskie Cup of Sox – to marki, których skarpety biją rekordy sprzedaży. Nie znam nikogo, kto nie chciałby ich mieć!

Czy skarpetki to dobry pomysł na prezent?

Ba, cytując popularny mem – „to wyborny pomysł, milordzie”. Skarpetki z oryginalnym printem z pewnością zachwycą Twoich przyjaciół i krewnych. Kaczuszki w czarnych okularach czy puszki piwa to jedne z wielu zabawnych nadruków. Zastanów się, jakie poczucie humoru ma osoba, której będziesz wręczał prezent i… kupuj odpowiednie skarpetki.

skarpety na prezent
Skarpety ze zwierzęcymi motywami pobudzają wyobraźnię!

Organizujecie wigilię pracowniczą z prezentami, a Ty wciąż bijesz się z myślami, co kupić koleżance bądź koledze? Ma być oryginalnie, nie za drogo, z humorem (ale bez przesady!) – wyliczasz − a, i dobrze, aby podarunek był praktyczny. Wszystkie te cechy spełniają kolorowe skarpetki, np. marki Happy Socks!

Moda na skarpety

W ostatnich latach skarpety przeżywają prawdziwy renesans. Triumfują na wybiegach (o połączeniu skarpet ze szpilkami przeczytasz w innym naszym artykule) oraz są eksponowane na ulicach. Wzorzyste skarpetki do garnituru już nikogo nie dziwą, ba – są wręcz obiektem pożądania. Spokojnie więc możesz wręczyć je na prezent osobie, którą słabo znasz. Aby uniknąć niezręczności, zdecyduj się na model z uniwersalnym printem. Polecam skarpety marki Dots Socks – w kropy, pasy czy romby.

skarpety w geometryczne wzory
Skarpetki w kropki czy romby?

Czy wiesz, że…?

Skarpetkowy szał ogarnął i celebrytów. Rob Kardashian (brat Kim Kardashian) zaprojektował własną linię kolorowych skarpet.

Miłośnikom świąt z pewnością spodobają się modele z Mikołajami lub w choinki. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś sam je sobie kupił w prezencie lub „złożył na nie zamówienie” u kogoś bliskiego. Wyobraź sobie tylko: ciepłe skarpety na stopach, kubek gorącej czekolady w dłoniach i mrugająca światełkami choinka. Przyjemna wizja, prawda?

Pakowanie prezentów

Wszystko pięknie – myślisz – ale jak spakować skarpetki na prezent: owinąć je w papier, a może włożyć do torebki? Nic z tych rzeczy! W ofercie sklepu eobuwie.pl dostępne są zestawy skarpet w kolorowych pudełkach – gotowe do wręczenia. Nie zastanawiaj się więc dłużej. Czasy, w których skarpetki stanowiły nietrafiony prezent, odeszły do lamusa. Tego roku zachwyć przyjaciół i bliskich!

A więcej pomysłów na prezent, znajdziesz w artykułach mojej redakcyjnej koleżanki:

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.