Buty ze świecącą podeszwą to hit wśród kilkulatków. Wystarczy je założyć, by samo chodzenie stało się zabawą. Pojawią się jednak pytania: czy buty LED są bezpieczne oraz ile tak właściwie kosztują? Obiecuję, że już za chwilę pozbędziesz się wszelkich wątpliwości. Zostań ze mną i czytaj dalej!

Twojemu szkrabowi z pewnością rozbłysną oczy ze szczęścia na widok sneakersów ze świecącą podeszwą. Sprawdź ich wady i zalety!

Czy warto kupić buty LED?

Myślę, że znam już odpowiedź Twojej pociechy. Maluchy często proszą rodziców o świecące buty, które ciężko przeoczyć na ulicy. Czy warto ulec namowom szkraba? Wbrew pozorom i obiegowym plotkom, buty LED mają więcej zalet niż wad. Prócz tego, że podobają się dzieciom, pełnią jedną podstawową funkcję – zapewniają dobrą widoczność po zmroku. Jeśli Twoja córka lub synek nie chcą nosić odblasków, co prędzej spraw im w prezencie świecące buty LED.

Czy wiesz, że…?

Buty LED mogą służyć jako odblaski. Zwłaszcza, że coraz szybciej robi się ciemno.
buty LED
Buty z diodami LED zapewniają dobrą widoczność w ciemności.

Buty LED – czy są bezpieczne?

Na forach rodzicielskich nie brak zapytań, czy buty LED są bezpiecznie. Nic w tym dziwnego! Raz na jakiś czas pojawia się pogłoska, że noszenie butów ze świecącą podeszwą bywa ryzykowne. Ile w tym prawdy? Na dobrą sprawę, niewiele. Owszem, warto mieć w pamięci, że w obuwiu zatopiona jest bateria – aktywowana podczas ruchu albo ładowana kablem USB – mimo to trudno mówić o niebezpieczeństwie. Założenie jest proste: ZAWSZE należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli jest adnotacja, że buty LED mogą się zepsuć w kontakcie z wodą, nie warto ubierać ich dzieciom, kiedy pada deszcz lub są kałuże.

Dla pewności i bezpieczeństwa, polecam Ci sięgnąć po buty LED od znanych i sprawdzonych marek. Decydując się na model niewiadomego pochodzenia, tak naprawdę nigdy nie wiesz, czego możesz się spodziewać.

Buty ze świecącą podeszwą zwykle aktywują się podczas ruchu. Nie zapomnij przeczytać zaleceń producenta.

Świecące buty dla dzieci w eobuwie

W ofercie sklepu eobuwie.pl dostępnych jest wiele par butów dziecięcych ze świecącą podeszwą. Do najchętniej wybieranych marek należą: Geox, Skechers oraz KangaRoos. Skorzystaj z filtru „migające diody”, a z łatwością znajdziesz idealny model dla swojej pociechy. Jeśli maluch jest niezdecydowany, zamów mu dwie lub trzy pary do przymiarki. Nic w ten sposób nie tracisz, bo zarówno dostawa jak i zwrot są w eobuwie darmowe!

Z myślą o gustach najmłodszych, wyłowiłam kilka najciekawszych modeli butów LED dla dzieci. Który z nich przyciągnął Waszą uwagę?

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.