25-latek, który swoją grą aktorską, nieokiełznaną fryzurą, młodzieńczym wdziękiem i luzackim stylem podbija świat. O kim mowa? Oczywiście o Timothee Chalamecie, którego styl stanowi inspirację dla wielu młodych mężczyzn. Co czyni sposób ubierania się tego młodego aktora tak wyjątkowym? Jakie rzeczy, buty i dodatki wybiera? I co w swojej osobowości próbuje tym podkreślać? O tym przeczytasz poniżej.

Oryginalne garnitury, znoszone buty, kurtki bomberki – to tylko część rzeczy, w które obfituje garderoba tej gwiazdy młodego pokolenia.

Timothee Chalamet – kto to?

Timothee Hal Chalamet to amerykański aktor filmowy, który urodził się na Manhattanie w Nowym Jorku. Być może to właśnie jego pochodzenie z wielkiego, tętniącego życiem miasta wpływa na nonszalancję i luz w ubiorze, który jest mu (słusznie zresztą) przypisywany. Ma 25 lat, a w wieku 22 otrzymał nominację do Oskara za rolę Elia w filmie „Tamte dni, tamte noce”. Możecie jednak kojarzyć go też z najnowszej ekranizacji „Małych kobietek”, przejmującego filmu „Mój piękny syn”, czy produkcji takich jak ,,Lady Bird”, „W deszczowy dzień w Nowym Jorku”, a nawet ,,Interstellar”. Jedno jest pewne – we wszystkich aktorsko wypadł na naprawdę wysokim poziomie, a już wkrótce jego kunszt będziemy mogli ocenić w wyczekiwanej ,,Diunie”.

ID stylu Timotheego Chalameta

Nie ma sprawdzonego przepisu na to, by ubierać się dokładnie jak Timothee Chalamet. Jego eksperymentalne i ekstrawaganckie podejście do mody, przesiąknięte młodzieńczym luzem i nowojorską nonszalancją to nieuchwytna esencja jego charakterystycznego stylu. Z rzeczy, które młody aktor najczęściej wybiera do swojej szafy, da się jednak wyciągnąć kilka tych powtarzających się, które zdecydowanie tworzą ID jego ubioru. A są to:

  • oryginalne garnitury, odbiegające od klasyki;
  • kurtki typu bomber we wzory;
  • luźne jeansy wyglądające na za duże;
  • wyraziste sztyblety;
  • znoszone trampki;
  • sneakersy w stylu retro;
  • różowe elementy garderoby.

Timothee Chalamet – stylizacje

Aby móc wzorować się na stylu Timotheego, warto przeanalizować jego topowe stylizacje, które znacząco wpłynęły na jego pozycje w branży mody.

Jego granatowy garnitur, składający się z kurtki-bomberki i eleganckich spodni, założony na galę rozdania Oskarów, przeszedł już do historii. Aktor podkreślił nim swój młodzieńczy urok, a jednocześnie zaprezentował się bardzo elegancko i zgodnie z wymogami. I to właśnie to naginanie wizerunkowych barier jest jedną z charakterystycznych zasad jego unikalnego stylu.

Kto inny zdecydowałby się na połączenie satynowego, srebrnego garnituru z czarnymi, skórzanymi kowbojkami? Niebanalne połączenia są bardzo w stylu gwiazdy ,,Tamtych dni, tamtych nocy”.

A kiedy młody aktor nie jest akurat zajęty braniem udziału w jakiejś branżowej uroczystości, stawia na… młodzieńczy luz. Luz w formie dresów, bomberkowego kożucha i nieśmiertelnych trampek za kostkę.

Jeśli chcesz nosić się jak Timothee, musisz pamiętać, że oryginalne printy są zdecydowanie Twoim sprzymierzeńcem. Nie bój się miksować ich ze sobą.

Duże, przydługawe i luźne jeansy, założone do retro sneakersów, to już znak rozpoznawczy młodego aktora.

Warto też pamiętać, że Chalamet nie stroni od stylizacji wykorzystujących różowy kolor. 

Szukasz inspiracji do bardziej dojrzałego i stonowanego ubioru? Przeczytaj zatem artykuł mojej redakcyjnej koleżanki analizującej styl Davida Beckhama.

Ikona wpisu: Theo Wargo / Getty Images

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.