Za nami 78. ceremonia rozdania Złotych Globów. Mimo nieco odmienionych warunków od tych do których przywykliśmy, gwiazdy kina i telewizji wciąż robiły co w ich mocy, by nadać szyku na czerwonym dywanie, tym razem także i tym wirtualnym. Poniżej znajdziesz zestawienie najpiękniejszych kreacji ze Złotych Globów 2021, które zachwyciły nie tylko krytyków mody, ale także i internautów.

W nocy z niedzieli na poniedziałek sztab stylistów największych amerykańskich gwiazd przemysłu filmowego i telewizyjnego dał prawdziwy popis swoich umiejętności. Mimo trwającej pandemii udało się bowiem, za pomocą mody, przywołać atmosferę hollywoodzkiego glamouru.

Złote Globy 2021 – kreacje gwiazd: Elle Fanning

Elle Faning została nagrodzona statuetką w kategorii ,,Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu” za rolę Katarzyny Wielkiej w produkcji HBO ,,Wielka”. Krótki serial utrzymany w klimacie groteski dał młodej Elle prawdziwe pole do popisu w kwestii umiejętności aktorskich, czerwony dywan zaś pozwolił zabłysnąć w kategorii mody. Styliści Fanning doskonale wykorzystali tę okazję, podkreślając delikatną urodę aktorki błękitną suknią w stylu dawnego Hollywood, od domu mody Gucci. Niestety jej długość skutecznie przysłoniła buty, które aktorka miała na sobie, ale zważywszy na detale i dodatki domyślamy się, że były to zapewne srebrne sandałki na szpilce.

Złote Globy 2021 – kreacje gwiazd: Rosamund Pike

Jeśli już o komediowych klimatach mowa, najlepszą aktorką w filmie komediowym według jury okazała się Rosamund Pike, która otrzymała statuetkę za rolę w ,,O wszystko zadbam” – filmie dostępnym na Netflixie. Już sam styl jej postaci, podkreślający feminizm, wzbudził zainteresowanie krytyków mody. Pozostając w klimatach feministycznej mody, Rosamund miała na sobie malinową, tiulową kreację od Molly Goddard, której czarne detale świetnie współgrały z… czarnymi traperami.

Złote Globy 2021 – kreacje gwiazd: Andra Day

Aktorką nagrodzoną w kategorii ,,najlepsza aktorka w filmie dramatycznym” została piękna Andra Day, otrzymując statuetkę za rolę w filmie ,,The United States vs. Billie Holiday”. Porywająca historia z muzyką w tle jest zdecydowanie warta obejrzenia. Podobnie jak ażurowa kreacja samej Andry, projektu Chanel, świetnie podkreślająca jej egzotyczną, naturalną urodę. Aktorka założyła do niej białe sandałki na szpilce ze ściętymi czubkami.

Złote Globy 2021 – kreacje gwiazd: Emma Corrin

Kto z nas nie widział jeszcze najnowszego sezonu serialu ,,The Crown”, ten zdecydowanie powinien to nadrobić. W kontynuacji obrazu przedstawiającego losy brytyjskiej rodziny królewskiej, Emma Corrin wcieliła się w rolę młodej księżnej Diany, brawurowo oddając charakter tej postaci i zdobywając… Złotego Globa w kategorii ,,Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym”. Zasłużone wyróżnienie przyjęła w oryginalnej kreacji w klimacie vintage od Miu Miu, do której dobrała ultra-modne, czarne czółenka na platformie z paskiem wokół kostki. 

Złote Globy 2021 – kreacje gwiazd: Anya Taylor-Joy

O serialu ,,Gambit królowej” pisaliśmy tuż po jego premierze na Netflix’ie. Nasze (i nie tylko nasze) zachwyty nad historią wybitnej, młodej szachistki, okazały się w pełni uzasadnione, bowiem serial otrzymał statuetkę jako ,,Najlepszy serial limitowany”. Odtwórczyni głównej roli, Anya Taylor-Roy, zachwyciła w szmaragdowozielonej sukni od marki Dior, która pięknie korespondowała z jej platynowymi włosami. Aktorka dobrała do niej klasyczne czółenka na szpilce w tym samym kolorze.

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.