Czy spotkałeś się może ze starym przesądem mówiącym, że kto dostanie w prezencie buty, ten odejdzie w nich od osoby, która wręczyła taki upominek? Jeśli tak, z pewnością nie raz zastanawiałeś się, czy zakup obuwia na prezent to faux pas, czy jednak mimo wszystko można to uznać za kreatywny pomysł. Podobnie jak w wielu innych takich przypadkach – to zależy.

Buty dawane w prezencie mogą być zarówno dobrym, jak i złym pomysłem. Wszystko zależne jest od tego, jakie i komu zamierzasz podarować.

Buty jako prezent dla przesądnych

Po powyższym wstępie już zapewne domyślasz się, że jeżeli masz do czynienia z osobą wierzącą w przesądy, dawanie butów w formie prezentu nie będzie zbyt udanym pomysłem. Nie zawsze jednak znamy drugą osobę do tego stopnia, by móc zero-jedynkowo stwierdzić, że należy ona do tego grona. W takim przypadku jednak można postawić na domysły.

Z butów otrzymanych w formie prezentu prawdopodobnie nie będzie zadowolony ktoś, kto:

  1. Został wychowany przez rodziców ,,starszej daty”, którzy żyli w czasach, w których przysłowia i przesądy były brane dużo bardziej na poważnie. Takiej osobie być może została wpojona część z tych utartych powiedzeń.
  2. Nie jest zainteresowany modą, więc nie będzie to dla niej np. poszukiwany model kicksów czy szpilek.
  3. Z butów zapewne nie ucieszy się też ten, kogo rozmiar stopy nie jest Ci znany na 100%. Łatwo w takiej sytuacji o wpadkę i zakup niewygodnych, niedostosowanych do stopy butow.

Porada eksperta:
Jeśli masz silne wątpliwości co do tego, czy kupić danej osobie na prezent buty, czy też zrezygnować z tego pomysłu, już same wątpliwości świadczą o tym, że bezpieczniej będzie jednak wybrać inny podarunek.

Buty na prezent dla fanów mody

Czy istnieją przypadki, w których obdarowana osoba może ucieszyć się z prezentu w formie butów? Zdecydowanie tak! Aby jednak odpowiednio trafić z zakupem takiego prezentu, musi to być ktoś, kogo znamy naprawdę dobrze. Jeśli wiemy, że ktoś żywo interesuje się modą lub jest kolekcjonerem np. sportowych sneakersów albo markowych szpilek, buty mogą naprawdę wywołać uśmiech na twarzy odbarowanego.

Przesłanki świadczące o tym, że buty jako prezent ucieszą daną osobę:

  1. To entuzjasta/ka mody. Śledzi bieżące trendy, ma sporo ubrań, butów oraz dodatków i łatwo scharakteryzować, w jakim stylu je dobiera.
  2. To kolekcjoner/ka butów – mogą to być markowe szpilki, unikatowe modele kicksów czy klasyki z historią.
  3. Ta osoba naśladuje styl znanej gwiazdy, influencera/ki lub postaci filmowej czy też serialowej. Z pewnością buty, które nosi idol kogoś takiego, będa dobrze odebranym prezentem.

Po lekturze tego artykułu zapewne wiesz już, czy buty w formie prezentu będą dobrym czy raczej złym pomysłem. Jeśli skłaniasz się do zakupu takiego podarunku, sprawdź, jakie modele będzie można kupić w ramach wyprzedaży Black Friday (męskie oraz damskie), by w okazyjnej cenie upolować świąteczny prezent.

Buty NIKE
499.00zł
Buty NIKE
849.00zł
Sneakersy PUMA
249.99zł199.99zł
Buty NIKE
679.00zł
Buty NIKE
679.00zł
Sneakersy PEPE JEANS
259.00zł179.00zł
Sneakersy PEPE JEANS
479.00zł339.00zł
Buty NIKE
379.00zł
if( typeof window.jQuery !== undefined ){ ( function( $ ){ $( document ).ready( function(){ if( typeof $.fn.slick !== undefined ){ $( '#eob_pf5f6e0770231f3' ).slick( { infinite: true, slidesToShow: 4, slidesToScroll: 4, responsive: [ { breakpoint: 768, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 3, slidesToScroll: 3, } }, { breakpoint: 480, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 1, slidesToScroll: 1 } } ] } ); } else { console.log( 'Slick is not ready yet!' ); } } ); } )( window.jQuery ) }

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.