Jeśli należysz do aktywnych osób, którym ciężko wysiedzieć w miejscu, prawdopodobnie zima nie oznacza dla Ciebie jedynie czasu na nadrabianie serialowych zaległości. Uprawiasz sporty zimowe, takie jak snowboarding czy narciarstwo? Poza profesjonalnym obuwiem, dedykowanym tym sportom, przydadzą Ci się ciepłe i wygodne buty na zmianę. Sprawdzą się tak na stoku, jak i w podróży nań.

Ciepłe śniegowce, a może trwałe trapery? Zobacz, które najlepiej się sprawdzą, jako buty na zmianę na stoku.

Zamienne buty na stok – kiedy i jakie?

Zimowa zabawa na górskim stoku to nie jedynie jazda na nartach czy desce. W międzyczasie zapewne zdarzy Ci się wypić gorącą czekoladę w knajpie, albo też wybrać się na spacer po okolicy, by podziwiać górskie krajobrazy. W obu tych przypadkach, profesjonalne buty narciarskie czy snowboardowe będą raczej ograniczać Twoje ruchy i z pewnością nie zapewnią Ci wygody. Właśnie w takiej sytuacji przydadzą Ci się buty na zmianę. W tej roli najlepiej sprawdzą się śniegowce, trapery, ale też nieśmiertelne emu lub uggi.

Śniegowce dla niej i dla niego 

Ciepłe i nieprzemakalne śniegowce to idealna propozycja na stok, zarówno dla pań, jak i panów. Sięgają przynajmniej ponad kostkę, a najczęściej do połowy łydki, więc nie pozwolą, by śnieg przedostał się do Twoich stóp. Dzięki temu zachowają je suche, a ze względu na gruby materiał, także i ciepłe. Dobrze się składa, śniegowce są bowiem nie tylko funkcjonalnym, ale i nadzwyczaj modnym obuwiem. 

O tym, jak wybrać odpowiednie śniegowce dla niej i dla niego, dowiesz się z innych artykułów dostępnych na naszym blogu.

Klasyka gatunku – buty marki Emu i Ugg 

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznych śniegowców wykonanych z wełny merynosów. To właśnie emu i uggi! Buty te wykazują rzadko spotykane właściwości – przy niskich temperaturach grzeją stopy, zaś przy wysokich chłodzą je. Potrafią sprostać także wyzwaniu nieprzemakalności, jeśli oczywiście zostaną wcześniej odpowiednio zaimpregnowane. Dodatkowo nigdy nie wychodzą z mody, a stylizacje z ich wykorzystaniem możesz tworzyć także na co dzień. Te cechy czynią je rozsądnym zakupem jako zamienne buty na stok.

Czy wiesz, że…?
Buty emu zostały stworzone z myślą o australijskich surferach. Choć obecnie noszą je głównie kobiety, to jednak modna i praktyczna propozycja zarówno dla pań, jak i panów!

Chcesz poznać historię marki Emu? Sprawdź zatem artykuł mojej redakcyjnej koleżanki.

Trapery – uniseksowe buty na stok i miejskie ulice

Wodoodporne trapery to kolejna propozycja zamiennych butów na stok, zarówno dla niej, jak i dla niego. Zarówno nieśmiertelne timberlandy, jak i inne buty tego typu, sprawdzą się nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach. Przy okazji, od lat nie wychodzą z mody, co czyni je też stylowymi butami codziennymi. Jeśli Twój wyjazd w góry zakłada zarówno piesze wędrówki jak i jazdę na stoku – trapery będą najlepszym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że bez względu na to, jakie buty wybierzesz, zima to czas, w którym wymagają one jeszcze większej dbałości. O tym, jak przygotować obuwie na najchłodniejsze dni w roku, przeczytasz w innym artykule.

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.