Oliwia Bugała to mistrzyni rozsądnych zakupów z głową pełną pomysłów. W podcaście FashionExpress opowiedziała mi o sprawdzonych sposobach na kupowanie butów. Jednym z niezwodnych patentów jest mierzenie obuwia wieczorową porą, gdy stopy są zmęczone całodzienną aktywnością. Dowiedz się więcej!

Rozmowa z Oliwią wiele mnie nauczyła. Rozsiądź się wygodnie i poświęć 30 minut na przesłuchanie najnowszego odcinka FashionExpress.

Podcast FashionExpress z Oliwią Bugałą

Jak mądrze kupować buty? To warto wiedzieć!

Zdaniem Oliwii Bugały, pierwszą wartością, na jaką powinnaś zwrócić uwagę, jest komfort. O ile nie masz stuprocentowej pewności, że buty są wygodne, już na wstępie zrezygnuj z ich zakupu. Jeśli w chwili mierzenia dany model jest za ciasny, nie warto zakładać, że z czasem się rozbije. Dobrze, aby palce nie dotykały przedniej ścianki obuwia.

Złota rada Oliwii Bugały

Najlepiej mierzyć buty wieczorową porą, gdy stopy są zmęczone całodzienną aktywnością.

Jak doradza popularna youtuberka, w sklepach zawsze należy zmierzyć dwa buty – prawy i lewy. Jeden jest zwykle bardziej rozciągnięty niż drugi, co może zaburzyć rzeczywistą ocenę produktu. Oliwia poleca, aby przespacerować się po salonie obuwniczym w celu nabrania całkowitej pewności.

Oliwia Bugała wie, jak mądrze kupować buty.

Jak dobrać idealny rozmiar buta?

Podczas kupowania butów otwartych, dobrze aby wkładka była równa długości stopy. Co innego w obuwiu zamkniętym, gdzie warto pozostawić sobie ok. 0,5 cm luzu. Jak przypomina Oliwia, rozmiar stopy nie ogranicza się tylko i wyłącznie do jej długości. Istotne są również szerokość, obwód czy wysokość podbicia. Aby poznać dokładne wymiary, a tym samym ułatwić sobie zakupy, warto skorzystać z innowacyjnego skanera esize.me, dostępnego również w wersji na smartfona.

Ratunek dla stóp!

A co zrobić, jeśli buty mimo wszystko okazały się niewygodne? Najprostszą opcją jest zwrot niechcianego produktu do sklepu. Możesz również – za radą Oliwii – skorzystać z praktycznych akcesoriów obuwniczych, jak żelowe zapiętki, podpiętki czy gąbkowe wypełniacze do butów w szpic. Jeśli to nie wystarcza, warto udać się na ratunek do zaufanego szewca.

Więcej praktycznych porad i ciekawostek – zarówno obuwniczych, jak i modowych − posłuchasz na kanale CheersMyHeels. Znajdziesz tam m.in. hole zakupowe, lookbooki, filmy „zrób to sam” czy testy produktów.

10 rzeczy, których nie wiesz o butach.

Oliwia Bugała to prawdziwa skarbnica wiedzy, która z ogromnym entuzjazmem dzieli się pasjami. Już dziś zapraszam Cię do odwiedzenia jej konta na Instagramie oraz Facebooku.

Zapraszam Cię do odsłuchania wszystkich odcinków podcastu FashionExpress:

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.