Zdarza się, że buty, które miały pasować jak ulał, okazują się… chybionym wyborem. Zamek – mimo gróźb i złorzeczeń − nie dopina się na nodze, narażając na szwank Twoją cierpliwość i dobry humor. Nim jednak dasz za wygraną, pokuś się o lekturę mojego artykułu. Z chęcią podpowiem Ci, jak bezpiecznie rozciągnąć kozaki w łydce!

Krągłe łydki spędzają Ci sen z powiek i skutecznie zniechęcają do obuwniczych zakupów? Nie bój nic – już śpieszę z pomocą!

Jak poszerzyć cholewki kozaków?

Pozwól, że słowem wstępu udzielę Ci ważnej rady. Nie podejmuj się zabawy w eksperymentatora, przeprowadzając ryzykowne „zabiegi chirurgiczne” na butach. Poszerzanie cholewek w kozakach to zadanie dla wykwalifikowanego szewca lub kuśnierza (osoba zajmująca się obrabianiem skór).

Mistrzowie branży obuwniczej rozciągną cholewkę buta, biorąc pod uwagę materiał, z którego jest wykonany. Częstym rozwiązaniem jest wszycie gumowego klina tuż przy zamku lub rozcięcie cholewki w miejscu szwu. Usługa ta nie kosztuje wiele – od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych – a z pewnością poprawi Twój komfort. Ponadto, masz wówczas szansę na poszerzenie cholewek nawet o kilka centymetrów.

Wskazówka
Jeśli masz problem z zapięciem kozaków na łydce, delikatnie zsuń cholewkę w dół. Łatwiej Ci będzie dopiąć zamek w miejscu, gdzie obwód nogi jest węższy, a następnie podciągnąć but.

jak rozciągnąć kozaki
Jak rozszerzyć cholewkę kozaka? Czasem warto zasięgnąć rad eksperta.

Czy rozciąganie cholewek to konieczność? Wyjście awaryjne

Pamiętaj, że w większości sklepów – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych – masz możliwość zwrotu produktu (w eobuwie jest to aż 30 dni). Jeśli więc nie jesteś w pełni zadowolona z zakupu – nie wahaj się ani chwili dłużej! By uniknąć zaś nerwów na przyszłość, polecam Ci skorzystać z sytemu esize.me. Zaawansowany technologicznie skaner oceni długość, szerokość, wysokość oraz tęgość Twojej stopy, a Ty – unikniesz nieprzyjemności.

Byś pewnym krokiem przemierzała miejską dżunglę, podczas kolejnego zakupu kozaków… bądź czujna! Rewelacyjnym wyborem okażą się modele z szeroką, nieprzylegającą do nóg cholewką. Są one nie tylko praktyczne, ale i uwielbiane przez polskie celebrytki, takie jak Julia Kuczyńska (Maffashion), Kinga Rusin czy Natalia Siwiec. Ja zaś odsyłam Cię do innego mojego artykułu, z którego dowiesz się, w jakich stylizacjach buty te będą wyglądać najlepiej.

Liczę, że zdołałam Ci pomóc i wiesz już, jak rozciągnąć cholewkę w kozakach, lub też – na przyszłość – uniknąć tego problemu. Polecam Ci również serię artykułów moich redakcyjnych koleżanek, z których dowiesz się, w jaki sposób poszerzyć inne rodzaje butów:

Muszkieterki CARINII
579.00zł409.00zł
Muszkieterki EVA MINGE
639.00zł469.00zł
Muszkieterki EVA MINGE
679.00zł469.00zł
Muszkieterki ROBERTO
369.00zł319.00zł
Muszkieterki ROBERTO
399.00zł319.00zł
Muszkieterki STUART WEITZMAN
4,049.00zł2,019.00zł
Muszkieterki ANN MEX
449.00zł309.00zł
Muszkieterki SERGIO BARDI
399.00zł249.00zł
Muszkieterki MACCIONI
599.00zł409.00zł

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.