Jest kolekcjonerem obuwia, winyli i czapek z daszkiem. Jarek, znany w środowisku jako DJ Finger grał na imprezie 50 Centa i z największymi raperami w Polsce. Kocha odzież i można od niego nauczyć się wiele na temat klasycznej mody hip-hopowej i tej kultury. Jak ubiera się DJ? Finger mówi o tym jak podchodzi do odzieży.

DJ Finger wciąga mnie w rozmowę o kulturze, modzie związanej z hip-hopem. Kulturze i obszarze, który wpływa na świat obecnej mody i trendów młodzieżowych od lat. Oto człowiek, który zjadł na hip-hopie zęby.

To jest inwestycja w siebie – mówi o posiadanej kolekcji winyli

Jak ubiera się DJ Finger i jakie są jego atrybuty?

Klasycznie. Zbiera czapki marki New Era, w których zakochał się lata temu. Są jego wizytówką i posiada w kolekcji kilka limitowanych i naprawdę rzadkich egzemplarzy. Podobnie jest z butami, które również kolekcjonuje. No i jest również instruktorem snowboardingu.

Ten kolekcjonerski zestaw kompletnie nie dziwi to jeśli chodzi o osobę związaną blisko z hip-hopem.

Jak wygląda życie DJ’a? Na dachu klubu The View

DJ Finger to także rezydent The View. Warszawskiego klubu uznanego przez New York Times jako najbardziej prestiżowego w stolicy Polski. Lokal słynie z imprez na dachu Spektrum Tower.

Grał także imprezę promocyjną 50-centa, kiedy ten był w Warszawie podczas prezentacji słuchawek.

To było ciekawe doświadczenie, bo w pewnym momencie 50 chciał, aby zagrać singiel z jego nowej płyty. Wręczono mi płytę CD … były to czasy, kiedy mało kto już używał fizycznych nośników. Byłem jednak przygotowany i miałem zakupioną płytę z w wersji cyfrowej – mówi Jarek w podcaście Fashion Express.

Nie sposób nie wspomnieć, że podczas tej samej imprezy, na scenie na której grał mój rozmówca, była również Patrycja Kazadi.

Undergroundowe imprezy także w cenie

Kocham grać podczas imprez undergroundowych, podobnie jak normalnych koncertów i eventów. To są zupełnie inne, ale mega emocjonalne światy – tłumaczy Jarek.

Inne duże wydarzenia? Finger za gramofonami grał choćby dla byłego gracza NBA – Marcina Gortata – na jego prywatnej imprezie.

Jak ubiera się DJ? Klasyczna moda hip-hopowa - o niej opowiada DJ Finger, kolekcjoner winyli, czapek i obuwia.
Jak ubiera się DJ? Klasyczna moda hip-hopowa – o niej opowiada DJ Finger, kolekcjoner winyli, czapek i obuwia.

Nazwiska i ksywy, które znajdują się w portfolio DJ’a to O.S.T.R, W.E.N.A, Małpa, Eldo, Ten Typ Mes, Łona, Hi-Fi Banda.

W sumie zagrał ponad 1000 imprez klubowych.

Jak ubiera się DJ? W klasyce hip-hopu

Finger może być inspiracją dla kochających oldschool.

Jestem wierny temu stylowi, uwielbiam buty retro, Air Max 90, Jordany. Stojąc jednak 8 godzin za konsoletą, brakuje mi nowoczesnych technologii w podeszwie – mówi Finger.

W rozmowie na łamach Fashion Express ppowiada także o klasycznym hip-hopowym stylu Jego atrybuty to t-shirt i jeansowa kurtka. Nie ukrywa jednak, że szuka również odzieży technicznej, bo jest bardzo aktywny.

Autor

Szczepan Radzki

Twórca treści, dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej i kontrastów. Autor bloga kolekcjonerbutow.pl, promował wiele inicjatyw związanych ze światem sneakersów oraz streetwearu. Zakochany w szeroko pojętej rekreacji i sporcie - wychowany na koszykówce. Uwielbia limitowane edycje nie tylko butów.