Utrzymanie białych butów w czystości to zawsze bardzo duże wyzwanie. Sporym problemem jest często doczyszczenie cholewki buta, choćby w przypadku trampek Converse, ale istnieją też modele, w których prawdziwy kłopot wiąże się z pożółkniętymi podeszwami. Te wyglądają bardzo nieestetycznie.

Pamiętaj o tym, że żaden używany but, nie będzie wyglądał jak ten ledwo co wyjęty z pudełka i pachnący nowością. Są jednak sposoby, aby utrzymywać świeżość butów jak najdłużej i nie doprowadzić ich do dramatycznego stanu.

A teraz nasi partnerzy odnoszą się do tego jak wyczyścić białe buty, na przykładzie trudnych do utrzymania w czystości Nike Air Max Thea.

Oddaję głos w sprawie pożółkniętej gumy i brudnego buta.

Jeśli pożółkły, to:

Krok 1: uniwersalny cleaner to podstawa

Wyczyścić cleanerem lub innymi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji obuwia.

Krok 2: regeneracja środkami do malowania

Prawdopodobnie  śnieżno  białe  już nie będą (zasada z wstępu). Można spróbować zregenerować kolor  zarówno  skóry, jak i siatki środkami do malowania lub wybielania, który nadaje się również do tekstyliów lub Canvasu.

Albo  białym kremem  –  który  często  też daje radę, ale może wybłyszczyć nieco.

Zobacz: kolekcja białych butów w eobuwie.pl

UWAGA: W obu przypadkach zrób najpierw próbę na małym skrawku. 🙂

Krok 3: zabezpieczaj białe buty

Profilaktycznie, zawsze i wszędzie protektor do butów. Zapewniamy i zabezpieczamy buty przed brudem i deszczem, a dodatkowo dzięki temu łatwiej doczyścić obuwie.

Zobacz: kolekcja Nike w eobuwie.pl

Sprawdź też koniecznie tekst jak wyczyścić buty z plam ropy

Autor

Szczepan Radzki

Twórca treści, dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej i kontrastów. Autor bloga kolekcjonerbutow.pl, promował wiele inicjatyw związanych ze światem sneakersów oraz streetwearu. Zakochany w szeroko pojętej rekreacji i sporcie - wychowany na koszykówce. Uwielbia limitowane edycje nie tylko butów.