Kogo warto obserwować w 2021 roku?

Data publikacji: 29/01/2021
7 min.

Podobno w 2020 roku Instagram miał 855 milionów kont. Takich, które przynajmniej raz w miesiącu logowały się do platformy. O 100 milionów więcej niż w 2019. Które z nich warto obserwować? Oto subiektywna lista tych, które zasługują w 2021 roku na follow.

Nie chcemy się spierać, kto jest najlepszym influencerem. Jest przecież tyle postaci, które zasługują na uwagę i wnoszą w nasze życie coś nowego! Dlatego nie ograniczyliśmy się tylko do świata mody. 

Część z tych twórców i postaci na pewno znasz. Część z nich będzie dla Ciebie nowa i nawet jeśli tylko jeden profil wpadnie Ci w oko, uznamy to za duży sukces.

Stylistki i styliści

… tu dowiesz się co jest hot

Kasia Szymków, czyli Jestem Kasia

Często nazywana polską Paryżanką. Jej minimalistyczny i prosty styl zainspirował wiele kobiet. Kasia Szymków ma niebywałą zdolność przyciągania ludzi, a modą oddycha. 

Instagram | WWW

Jan Adamski

A tak naprawdę Pan Jan Adamski. Klasyczna moda męska i elegancja to podstawa u Pana Adamskiego. Dalej zastanawiasz się, dlaczego piszę Pan? Bo Jan Adamski nie jest młodzieniaszkiem, a prezentuje Styl przez wielkie S, wiele pasji, w tym rock, ptaki, gospodarka i jeszcze raz styl. Jedna z osób, na którą warto zwrócić uwagę. Magiczny człowiek.

Instagram | WWW

Ireneusz Korzeniewski

Podobnie jak Pan Jan Adamski, Styleman to także Pan Ireneusz. Mnie przykuły szczególnie zdjęcia na motocyklu BMW R Nine T, nad którym rozpływa się wielu fanów motoryzacji. Klasyczna bryła cafe racera, a na niej przepięknie wystylizowany Pan Ireneusz. Kliknąłem obserwuj bez zastanawiania się. I powiem szczerze – chciałbym mieć tyle stylu za 20 lat, co Pan Ireneusz dzisiaj.

Instagram | WWW

Michał Karbowski

W sieci znany także jako Stylmike. Pomaga w doborze ubioru w zasadzie każdemu, kto tylko tego potrzebuje. Pracuje z dużymi firmami, szefami zarządu, sportowcami. Realizuje również projekty fotograficzne, jest tam oczywiście stylistą.

Michał Karbowski dobierze garderobę perfekcyjnie dla każdego
Michał Karbowski dobierze garderobę perfekcyjnie dla każdego

Z Michałem rozmawialiśmy w ramach Fashion Express.

Instagram

Irena Wielocha

Dojrzała i mądra kobieta, podpowiadająca: JAK TRZEBA ŻYĆ. Podobnie jak Pan Ireneusz i Pan Adam, Pani Irena udowadnia, że internet nie jest tylko dla młodych. I to jest wspaniałe.

Instagram | FB

Moda

…a także zdjęcia, kosmetyki i wiele innych.

Milena_bloga

Została influencerką, zanim powstało to słowo. Jej styl można opisać 3 słowami: dziewczęcy, naturalny i świeży. Ma nieprzeciętną urodę i… naprawdę zjawiskowe włosy! 

Instagram 

Marcela Cierkosz

Specjalistka od wszystkiego co vintage, pokazuje gdzie szukać, jak szukać, z czym nosić. Ładnie, modnie i stylowo.

Instagram 

Sara Boruc

Dużo mody i biżuterii. Panowie z pewnością rozpoznają nazwisko – tak, Artur Boruc to wybranek serca Sary.

Instagram | WWW

Loveandgreatshoesblog

Czyli Kasia i Justyna – dwie przyjaciółki i miłośniczki mody. Uwielbiają second handy, podróże i dobrą kuchnię. To idealny duet o świetnie dostrojonym stylu! Więcej dziewczyn w Fashion Express!

Instagram | WWW

Joanna Glogaza

Niekwestionowana królowa slow fashion. Autorka prawdziwych bestsellerów, m.in. „Slow fashion. Modowa rewolucja” czy „Wychodząc z mody”. Jej główny atut to szczerość w wyrażaniu poglądów. 

Instagram | WWW

Paula Jagodzińska

Paula to blogerka modowa, podróżniczka i fanka jogi. Jej konto jest typowo lifestylowe. Piękne zdjęcia, inspiracje modowe i podróżnicze. Paula najchętniej cały rok spędziłaby na zwiedzeniu nowych miejsc. 

Instagram | WWW

Klaudia Owczarek

Profil makijażowy, na którym znajdziemy olbrzymią ilość inspiracji dotyczących make-upu. Pozycja obowiązkowa dla kobiet, które lubią eksperymentować z malowaniem. Klaudia publikuje także nowinki modowe i ciekawe stylizacje.

Instagram

Fotografia 

Wysmakowane i stylowe zdjęcia.

Adam Bystry

Wrocławski fotograf, który schodził większość dachów tego pięknego miasta. Podziwiam za odwagę. Dużo świetnych kadrów z ulic Wrocławia i gościnnych wyjazdów.

Instagram

Wiktor Unton

DJ współpracujący między innymi z raperem Sitkiem. Ostatnio tworzył projekt busa, którego detale pokazuje sukcesywnie co jakiś czas. Już wiesz, że gra, budował auto, ale… strzela również fotki. Nie przez przypadek mówią na niego Artysta Kombinator. Na mnie wrażenie zrobiła fotografia Wiktora stojącego na jednym z filarów wrocławskiego Mostu Grunwaldzkiego. Tak, wiem że to nielegalne, ale i tak robi wrażenie.

Instagram 

Pieczko x Pietras

Fotograf z Krakowa. Robi reportaże ślubne w całej Polsce. Piękne zdjęcia i niebanalne ujęcia. Jeśli poszukujesz estetyki z najwyżej półki – koniecznie odwiedź ten profil!

Instagram | WWW

Zakupy

… a także tipy, polecenia, promocje i przeceny.

Monika Jurczyk OSA Stylistka

Szefowa Wszystkich Szaf. Pierwsza polska personal shopper oraz autorka inspirujących książek o stylu. Wierzy, że ubrania to narzędzie do głębszych zmian w życiu. I nie sposób się z tym nie zgodzić.

Instagram | WWW

Dandycore

Istnieją odkąd pamiętam, choć na początku był tylko Dawid Tymiński. Teraz w ekipie jest czterech panów. Wraz z Dawidem w Dandycore działają Adam Ptak, Karol Majchrzak i Piotr Karwala. Każdy z nich prezentuje inny styl ubierania się. Wydali książkę o tytule Męska szafa, dzięki której się dowiesz, jak się ubierać i jak łączyć odpowiednie elementy garderoby, nie wydając na nią rocznego budżetu. Instagram Dandycore to momentami genialna rozrywka. W ubiegłym roku panowie odtwarzali kultowe sceny z filmów, ubierając się podobnie jak ich bohaterowie, łapiąc praktycznie identyczne kadry. Wspaniała rzecz.

Ekipa Dandycore w komplecie
Ekipa Dandycore w komplecie fot. Dandycore.pl

Posłuchaj podcastu Fashion Express, w którym Dawid opowiada ciekawie i niezwykle rzeczowo o modzie męskiej.

Instagram | WWW

Oliwia Bugała

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich influencerek. Jej kanał na YouTube (CHEERS) ściągnął prawie 300 tys. kobiet. Oliwia jest specem od wszystkiego, m.in. holi zakupowych czy lookbooków.

Instagram 

BabaSieRzuca

Jeśli coś z ciuchów jest na promocji, to jest też na tym profilu! Mega pomocne konto, dziewczyna robi tournee po sieciówkach i publikuje aktualne ceny. Profil jest całkowicie inny od najpopularniejszych lifestylowych kont. Zdjęcia nie podlegają obróbce i pozowaniu. Siłą tego profilu jest użyteczność i naturalność. Ta moc została rozwinięta i powstało również konto – PanSieRzuca

Instagram

Podróże

…a oprócz nich styl, jedzonko i piękne zdjęcia.

Anna Skura

Zakochana w Indonezji, podróżniczka. Kobieta biznesu, rozumie odbiorców jak mało kto. Pierwsze produkty jej firmy sprzedały się w 4 godziny. Kobieta obdarzona niezwykła energią, która pokazuje, że marzenia nie mają granic. Wejdźcie w jej świat i przekonajcie się sami.

Instagram | WWW

Agnieszka Misiewicz-Gaj

Profil z niezwykle ciekawym contentem. Znajdziemy u Agnieszki zdjęcia z podróży i ujęcia z drona. Niektóre z fotografii są wręcz magiczne i niespotykane nigdzie indziej.

Instagram | WWW

Justyna i Paweł

Zdjęcia podróżnicze, story i wskazówki, jak podróżować tanio i bezpiecznie. Bardzo dużo praktycznej wiedzy. Obecnie na Maderze, jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Scenerie tej wyspy, położonej pośrodku oceanu, potrafią uruchomić wiele pozytywnych skojarzeń. Oprócz tego oboje są fizjoterapeutami, w 2015 roku wyruszyli w 8-miesięczną podróż po Azji z biletem w jedną stronę. I to jest życie!

Instagram | WWW

Natalia Kusiak

Dużo ciekawych tipów podróżniczych, kulinarnych i tych z kategorii self care.

Instagram | WWW

Inne 

Niektórzy po prostu nie dają się zaszufladkować!

Zulukuki

Tańczył, malował, pisał, robił zdjęcia, stylizował, był mówcą, organizował wystawy. I dalej to robi. Zabraknie internetu na wyszczególnienie tego, co robi i robił Łukasz „Zulukuki” Pączkowski. Więcej o Łukaszu dowiesz się z podcastu Fashion Express, w którym nasz bohater był pierwszym rozmówcą.

Instagram | WWW

Ania Kęska

Z wykształcenia pedagog, publikuje treści edukacyjne i porady podróżnicze. Pracuje z dziećmi i pisze. Podziw budzi biznesowy dryg Ani. Podczas pandemii sprzedała 4000 ebooków podróżniczych. Jeszcze większy podziw to, dlaczego pisze i co wydarzyło się w jej życiu.

Instagram | WWW

Sylwia Szostak

Lifestylowe konto idące w kierunku sportu, zdrowego odżywiania i siłowni. Z pewnością nie brakuje tutaj dobrego humoru i luźnego podejścia do życia.

Instagram

Krzysztof Gonciarz

Ciekawe podsumowania zmian w internecie i możliwości, jakie on daje, trochę digital artu, dużo humoru i ciętych, trafnych opinii. Kto zresztą nie zna Krzysztofa?

Instagram

Makelifeharder

Wiadomo, jeśli coś w świecie polityki czy popkukultury jest godne uwagi, albo podbija właśnie internet, to na pewno pojawi się na makelifeharder.

Instagram | WWW

Asia Okuniewska

Najluźniejsze i najbardziej wyrozumiałe podejście do kobiecych serc – to zapewniło jej sukces. Podcast Asi Okuniewskiej trafił na podium na liście Spotify. 

Instagram | WWW

Inkluzywna Mowa

Uczą, że słowa mają znaczenie, jaką niosą ze sobą wartość i jak ich używać, żeby robić to z głową. Szczególnie widoczny jest tu szacunek do drugiego człowieka.

Instagram

Fundacja SexEDPL

Edukacja seksualna, której u nas brakuje, podana w przystępny sposób. Bardzo dużo o tym profilu i samej inicjatywie mogliśmy przeczytać przez ostatni czas m.in. w Noizz. Jeśli ktoś nie zna, warto zobaczyć jak można mówić o seksie.

Instagram | WWW

MedBabki – Paulina i Kasia

Dwie studentki medycyny edukujące o zdrowiu, psychologii i szeroko pojętym lifestyle’u w XXI wieku. Konta medyczne stały się w ostatnich latach bardzo popularne, ale najczęściej są o osobie je prowadzącej. MedBabki nie mówią o sobie, tylko o zjawiskach, kłopotach, problemach zdrowotnych.

Instagram 

Monika Pryśko

Autorka kobiecego bloga o odwadze, zmianach i podejmowaniu pracy na własnych warunkach, która ma dawać satysfakcję.

Instagram | WWW

Joanna Banaszewska

Joannę poleca w brązowej dziesiątce Rankingu Blogerów Jason Hunt, czyli uber bloger znany niegdyś jako Kominek. Bloga prowadzi od 2018 roku, czyli stosunkowo niedługo. Dzieli się wiedzą na temat prowadzenia Instagrama, po tym jak pracowała z największymi e-commerce na rynku i współpracowała z influencerami. Tworzy poradniki dla twórców internetowych, szczególnie tych chcących działać na Instagramie. Ale przede wszystkim od Joanny bije niezwykłe ciepło i ogromna wiedza. Jeśli Instagram ma jakieś tajemnice, Joanna na pewno je rozgryzie.

Instagram | WWW

Krzysztof Krupa

Takich twórców w sieci jest niezwykle mało, albo nie zwracasz na nich uwagi. Krzysztof Krupa mówi o … prawie. Jego głównym kanałem komunikacji jest Instagram, ale długie filmy oglądamy na YouTube. O co chodzi? O popularyzację prawa. Dziś to twórca ciągle niszowy, natomiast potencjał jest olbrzymi. Poruszane tematy są z pogranicza kontrowersji, co wzbudza emocje. Myślimy, że profesor Matczak mógłby się zainteresować.

Instagram

Paulina Szczepańska

Uczy grafiki. Użytkowej, czyli tej której każdy z twórców w internecie potrzebuje, jeśli chodzi o media społecznościowe. Zwraca uwagę na detale, estetykę i rzeczy, o których nikt z nas nie myśli. W ciągu zaledwie kilku minut obcowania z profilem Pauliny, dostajemy bombę wiedzy.

Instagram | WWW

Magda Grzeszyk

Emocje w codziennym życiu. Magda pokazuje, jak sobie z nimi radzi. Mówi o bardzo ważnym, współczesnym problemie – zdrowiu psychicznym. Wchodząc na stronę streskiller.pl, czytając kilka tekstów, mamy poczucie bliskości z Magdą. Jest koleżanką, sąsiadką, przyjaciółką – tą osobą obok, która mówi co przeżywa i jak sobie z tym radzi(ć). Warto odwiedzać.

Instagram | WWW

Paulina Górska

Jak nie wiesz, czym jest fleksitarianizm, to należy kliknąć w konto Pauliny. Do tego dużo aktywizmu i tematów eko, o których bardzo chętnie opowiada. Słowa klucze? Zerowaste to także istotny element, o którym opowiada Paulina.

Instagram

Architekt Porządku

Ja klikam follow już za samą nazwę. Aga odgraca przestrzeń – co wielu osobom niezorganizowanym, albo słabo zorganizowanym, na pewno się przyda. Praktyczne porady – dla każdego. Panowie, naprawdę warto. Ogarniemy chaty w trymiga.

Instagram | WWW

Nicole Sochacki-Wójcicka

Inspiracja dla każdej pani doktor w Polsce. Kobieta petarda. Uczy, inspiruje, uświadamia. Ciężki temat, medycyna przedstawiony w przyjemny sposób. Do tego dużo życia Nicole i świetnie prowadzony biznes. Sporo ciekawych porad dla kobiet, a także niezwykle wysoki poziom estetyczny.

Instagram | WWW

Szczepan Radzki

Nieco redakcyjnej prywaty. Szczepan to buty, motoryzacja (szczególnie motocykle), ciekawe alkohole od whisky, przez rum, a ostatnio także wina, podróże (planowane w 100% na własną rękę), koszykówka, moda uliczna, komunikacja społeczna, technologia i wiele, wiele innych zajawek. Jak znika z mediów społecznościowych, oznacza to, że pochłonął go jakiś projekt, albo wchodzi w nowe rzeczy.

Instagram | WWW

Polecamy:
Dołącz do naszego newslettera i ...Odbierz 40 zł rabatu na pierwsze zakupy!
Sprawdź w sklepie
nike damskie, Torebki Guess, kozaki za kolano, adidas stan smith, Sneakersy Tommy Hilfiger damskie, buty damskie puma, Ażurowe botki damskie, ipanema

Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze Strony oznacza, że zgadzasz się na korzystanie z niej. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close