Coraz chłodniejsze dni sprawiają, że zaczynasz rozglądać się za ciepłą kurtką i butami? Nie zapominaj o równie istotnym na ten sezon akcesorium – zimowej czapce. To ona bowiem ma ochronić Twoją głowę przed zimnem, co pozwoli Ci na zachowanie zdrowia w okresie przeziębień, a przy okazji… bardzo stylowego wyglądu. Sprawdź więc, jakie najmodniejsze męskie czapki możesz wybrać na zimę 2020.

Krótkie wywinięte czapki, nieśmiertelne beanie, a może kaszkiety? Zobacz poniżej, co warto zakładać na głowę w tym sezonie.

Wysoko wywinięta pleciona czapka

Jeśli zainteresował Cię model czapki przedstawiony na zdjęciu głównym tego artykułu, to znak, że wiesz, co obecnie modne. Tego typu nakrycia głowy biją rekordy popularności w streetwearowych stylizacjach. Wyglądają stylowo i choć raczej nie ochronią Twoich uszu przed wiatrem, sama głowa pozostanie zakryta i nie straci ciepła.

Tego typu czapki wyglądają świetnie w każdym zestawie – od sportowej kurtki, przez parkę, po elegancki płaszcz.

Jeśli preferujesz nieco bardziej streetwearowy styl, wybierz wywijaną czapkę w mocnym kolorze, jak np. pomarańcz.

Klasyczna czapka typu beanie

Nieco bardziej uniwersalnym rozwiązaniem w kwestii czapki na zimę niż to proponowane powyżej, będzie klasyczna beanie. Jest to nic innego, jak wywinięta czapka, która zasłania uszy. Może przylegać do czubka głowy, może też nieco od niego odstawać – tę kwestię pozostawiam już Twoim upodobaniom.

Podobnie jak w przypadku powyższej propozycji, beanie możesz nosić tak, jak chcesz – do kurtki lub do płaszcza.

Jak widać powyżej, w eleganckim wydaniu ten rodzaj czapki prezentuje się równie dobrze, co w nieco bardziej sportowej wersji.

Bosmanki, berety i kaszkiety

Dla fanów odniesień do stylu retro czy vintage mam jeszcze inną propozycję – stylowe nakrycia głowy, takie jak czapki-bosmanki, berety i kaszkiety. Nadadzą niepowtarzalnego charakteru każdej stylizacji!

Czapka rodem z serialu Peaky Blinders, założona do skórzanego kożucha? Dlaczego nie!

A co powiesz na kaszkiet w kolorze szarego melanżu, połączony z dużym beżowym szalem i skórzaną kurtką? To zdecydowanie propozycja bardziej na jesienne niż zimowe dni.

Z kolei czapka typu bosmanka to oryginalne rozwiązanie na nakrycie głowy, które idealnie pasuje do eleganckich, dwurzędowych płaszczy.

Jeśli jednak chcesz urozmaicić nieco swój miejski look, zamiast klasycznej beanie na głowę załóż wojskowy beret, tak jak zrobił to trendsetter z powyższego zdjęcia.

Porada eksperta:
Nie bój się zakładać czapek takich jak kaszkiet czy beret do sportowych stylizacji. Ubrane w taki sposób będą prezentować się naprawdę dobrze, dzięki uzyskanemu kontrastowi.

Czapki z daszkiem zimą

Jako, że zima jest w tym roku dla nas raczej łaskawa, a śnieg i ujemne temperatury stanowią odstępstwo od normy, jako zimową czapkę możesz wykorzystać… czapkę z daszkiem. Tak właśnie noszą ją najbardziej znane w sferze mody osoby

Dopasuj kolor czapki z daszkiem do koloru płaszcza, a stworzysz stonowany i stylowy zestaw.

Inny wariant to noszenie czapki z daszkiem w bardziej streetwearowym klimacie – z jeansami w stylu vintage, krótkim płaszczem i sneakersami a’la ugly shoes.

if( typeof window.jQuery !== undefined ){ ( function( $ ){ $( document ).ready( function(){ if( typeof $.fn.slick !== undefined ){ $( '#eob_pf5f64b7f668e5e' ).slick( { infinite: true, slidesToShow: 4, slidesToScroll: 4, responsive: [ { breakpoint: 768, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 3, slidesToScroll: 3, } }, { breakpoint: 480, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 1, slidesToScroll: 1 } } ] } ); } else { console.log( 'Slick is not ready yet!' ); } } ); } )( window.jQuery ) }

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.