Zarówno pokaz jesienno-zimowej kolekcji marki Dior, jak i witryny sieciówek jasno wskazują na fakt, że w najbliższym czasie to właśnie styl boho będzie na topie. Mowa tu jednak nie o jego unowocześnionej wersji, a bardzo retro, wręcz cygańskiej stylistyce. Warto zatem już teraz się dowiedzieć, jakie buty do sukienki boho na jesień 2020 będą stanowiły najlepszy wybór. Podpowiedzi i inspiracje znajdziesz w poniższym tekście.

Kowbojki do sukienki boho to dosyć oczywisty wybór, ale jakie inne buty będą do niej pasować? Sprawdź!

Buty do sukienki boho – trendy jesień-zima 2020

Jak wspomniałam już wcześniej, pokaz mody jesień-zima 2020/2021 domu mody Dior utrzymany był w klimatach gypsy i boho. Tym razem jednak, zamiast unowocześnianych fasonów, mogliśmy oglądać modelki od stop do głów ubrane we wzorzyste sukienki i komplety z wyrazistą biżuterią i chustkami zawiązanymi na głowie. Jakie buty były dobrane do sukienek boho na pokazie Diora? Królowały wówczas botki sięgające do połowy łydki, z luźną cholewką i klamrą na wysokości kostki. Modelki pojawiły się na wybiegu w brązowych i czarnych wariantach.

Jakie buty do sukienki boho dobrać jesienią 2020? Zainspiruj się trendsetterkami!

W poszukiwaniu inspiracji, które miałyby stanowić odpowiedź na pytanie: „Jakie buty do sukienki boho wybrać na jesień 2020?”, warto zaczerpnąć nieco wiedzy z Instagrama. Trendsetterki zręcznie łączą bowiem modowe hity z ponadczasowymi elementami garderoby, a to właśnie taki sposób noszenia boho ubrań będzie w rozpoczynającym się sezonie na topie.

Boho sukienka i kowbojki to zawsze udane połączenie. Sonia Lyson udowadnia to swoją stylizacją z falbaniastą sukienką w kolorze camel, która jest minimalistyczną wersją klasycznych boho wariantów. 

Jeśli masz z kolei ochotę na stylizację boho w bardziej wieczorowym klimacie, do długiej sukienki we wzory możesz dobrać sandały na szpilce, dokładnie tak jak zrobiła to Gitta Banko.

Ikona wpisu: Christian Vierig / Getty Images

Autor

Ewelina Gajoch

Fanka mody high fashion, która na co dzień wybiera jednak ponadczasowy, francuski styl, inspirując się paryskimi influencerkami. Prywatnie miłośniczka sztuki, w szczególności malarstwa Edwarda Hoppera, podróży na każde dystanse i Harry'ego Pottera.