Nie tak dawno odbyła się gala Złotych Globów, a już za kilka dni dowiemy się, do kogo trafią Oscary 2020. Czy zwróciłaś uwagę, w jakich butach gwiazdy najchętniej pozują na czerwonym dywanie? Nie są to klasyczne szpilki ani półbuty na słupku. Na stopach światowej sławy kobiet przeważnie goszczą… srebrne lub złote sandały!

Emma Stone, Jennifer Hudson czy Małgosia Socha nie mają wątpliwości – złoty to kolor zwycięstwa.

Złote sandały na stopach gwiazd!

Jak z pewnością pamiętasz, złote sandały były ulubionym obuwiem ostatniej królowej Egiptu, Kleopatry. Dziś biją rekordy popularności wśród celebrytek, czyli kobiet, które pragną być w centrum uwagi. I choć sandały z definicji są butami letnimi, gwiazdy z powodzeniem zakładają je… zimą! I mowa tu nie tylko o amerykańskich, ale i polskich sławach.

Cenione aktorki często decydują się założyć metaliczno-złote sandały na rozdania Oscarów. Na zeszłorocznej gali wspomniane buty błyszczały m.in. na stopach Emmy Stone, Glenn Close czy Jennifer Hudson.

Photo by Neilson Barnard/Getty Images. Emma Stone na Oscarach 2019
Jennifer Hudson w złotych szpilkach
Photo by Steve Granitz/WireImage. Jennifer Hudson w czerwonej sukni i złotych sandałach wygląda wręcz zjawiskowo.

Gwiazdy Hollywood uwielbiają lśnić w blasku fleszy i reflektorów. Z tej prostej przyczyny, często wybierają zestawienia w stylu total look. Złota sukienka w połączeniu ze złotymi butami i złotą biżuterią wyglądają… iście królewsko! Udowadnia to m.in. australijska aktorka Cate Blanchett, która na uroczystą galę Złotych Globów 2020 przyszła od stóp do głów w… złocie! Sama spójrz:

Cate Blanchett na gali Złotych Globów 2020
Photo by Steve Granitz/WireImage. Cate Blanchett w złotych sandałach i sukni a la Kleopatra na gali Złotych Globów.

Za wielką miłośniczkę złotych ubrań oraz butów uchodzi Beyoncé. Spójrz tylko na jej kreację z premiery disnejowskiego filmu Król Lew – marszczona suknia w połączeniu z metalicznymi sandałkami… po prostu brak słów!

W sandałach na salony! Zainspiruj się polskimi gwiazdami

Złotym (bądź srebrnym!) sandałkom nie oparły się również polskie celebrytki. Wystarczy oglądnąć kreacje gwiazd z tegorocznej gali magazynu Twój Styl − „Doskonałość Mody 2020”, by nabrać ku temu przekonania. Aktorka Ania Wendzikowska zestawiła srebrne sandały rzymianki z długą, wieczorową suknią w stylu greckim oraz brokatową torebką do ręki. Sama przyznasz, że całość robi wrażenie wow:

Sandały R.POLAŃSKI
459.00zł269.00zł
Sandały R.POLAŃSKI
289.00zł209.00zł
Sandały R.POLAŃSKI
279.00zł239.00zł
Sandały BALDACCINI
299.00zł239.00zł
Sandały GINO ROSSI
219.00zł159.00zł
Sandały R.POLAŃSKI
269.00zł189.00zł
Sandały MENBUR
329.00zł259.00zł
Sandały MENBUR
379.00zł229.00zł
Sandały MENBUR
369.00zł189.00zł

Małgosia Socha – w przeciwieństwie do Ani – postawiła na ciepłe kolory. Do leistej sukienki w musztardowej żółci zdecydowała się założyć czarne sandałki wytłaczane złotymi cyrkoniami. Idealnym dopełnieniem całości była przedłużana marynarka oraz metaliczna torebka.

Myślę, że nie masz już wątpliwości, jakie buty królują na czerwonym dywanie. Zainspiruj się stylem popularnych gwiazd i zamiast klasycznych szpilek – postaw na eleganckie sandały!

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.