Kupując buty z niewiadomych źródeł narażamy się na zakup obuwia niekoniecznie oryginalnego. Dlatego w poradnikach, które przygotowałem wyraźnie wspominam o tym, aby kupować u sprawdzonego źródła. Ta wiedza nie dociera jednak do wszystkich, a zakupy w dziwnych miejscach stają się powodem żartu oraz zdziwienia. Oto podróbki Air Jordan, które aż kłują w oczy.

Na aukcjach internetowych bardzo często można spotkać cały ogrom podrabianych butów. Wiele z nich to Air Jordan IV, których … khm, repliki pokazałem jakiś czas temu w nowojorskim stylu. A dać się złapać mając na nogach podróbki butów, to w obecnych czasach lekkie narażanie się na dziwne spojrzenia.

Kilka osób dało się złapać w kosmicznych podróbkach Air Jordan IV. Popatrz na foty. Moje ulubione? Captain America.

Przedstawione poniżej buty to w 100 procentach podróbki, a ich nazwy (z jednym wyjątkiem – Green Glow) są nadane tylko na potrzeby tego wpisu i nie są oficjalnymi nazwami butów. Gwarantuję, że te podróbki rozpozna każdy – zobacz.

Sprawdź też koniecznie poradniki dotyczące rozpoznawania podrabianego obuwia – część 1 i część 2. Najważniejsze jest jednak to, aby kierować się zasadą – kupuj w sprawdzonych źródłach.

Air Jordan 4 Green Glow Suede

Kolorystyka Green Glow oczywiście została wypuszczona do sprzedaży przez Jordan Brand. Tyle tylko, że cholewka tej edycji była wykonana z nubuku, a nie zamszu. Ten ostatni materiał wyraźnie widać na zdjęciu. Pominę już kształt elementów.

Air Jordan 4 Captain America

Taka kolorystyka Air Jordan 4 nigdy nie pojawiła się w sprzedaży. Nie jest to także oryginalna para przerobiona na potrzeby użytkownika. Widać wyraźnie niedociągnięcia w siateczce i dziwne kształty.

Air Jordan 4 UNC

Takiej kolorystyki na rynku nigdy nie było. Wiele wątpliwości budzi także wysokość cholewki, długość języka, który w Jordan 4 jest ogromny, a tutaj króciutki.

Air Jordan 4 Air Max

Ponownie, taki model nigdy się nie pojawił. Nie jest to także custom. Podeszwa, logotyp i toebox od modelu Air Max, eylety i klatka od Air Jordan. Kreatywne, ale podróbki.

Air Jordan Fusion 4 Laser

Gdyby rozpatrywać jedynie wzór na cholewce, to oczywiście pojawił się on na rynku i to na modelu Air Jordan 4. Podeszwa od Air Force oraz logo Nike zdradzają wyraźnie brak oryginalności.

Air Jordan 4 Only Air

Nawet nie wiem od czego zacząć. Zapiętek z napisem Air, podeszwa od Air Force, brak wielu elementów znanych z Air Jordan 4.

Air Jordan 4 Invisible Woman

Jedyne co w tym bucie wygląda na oryginalne to podeszwa. Nike wypuszczało na rynek buty z przeźroczystymi elementami cholewki, m.in. w kolorystyce związanej z graczem NBA Kyrie Irvingiem, ale taki model Jordan nigdy nie powstał.

Air Jordan 4 Rainbow

Krótko – nie było takiej kolorystyki i choć w czasach, w których powstaje tak wiele customów, ten takowym nie jest. Na bucie widać też malutkie logo, które teoretycznie przedstawia Marsa Blockmona, postać wzorowaną na Spike’u Lee i reklamach Jordana.

Koniecznie sprawdź część 1 i część 2 poradnika jak odróżnić buty podrobione od oryginalnych
 

Autor

Szczepan Radzki

Twórca treści, dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej i kontrastów. Autor bloga kolekcjonerbutow.pl, promował wiele inicjatyw związanych ze światem sneakersów oraz streetwearu. Zakochany w szeroko pojętej rekreacji i sporcie - wychowany na koszykówce. Uwielbia limitowane edycje nie tylko butów.