Jest elegancka, bardzo stylowa i możesz dobrać ją do wielu okazji. Kuferki, bo o tym fasonie mowa, kobiety wybierają również ze względu na ich pakowność. Te cechy sprawiają, że torebka kuferek to idealne połączenie eleganckiego kroju z praktycznym zastosowaniem. Sprawdzą się więc w podróży, ale i na wieczornym wyjściu.

Torby w takim stylu wyjątkowo upodobały sobie m.in. dwie europejskie księżne.

Torebka kuferek – ulubiony fason gwiazd

Do popularności kuferków w dużej mierze przyczyniły się trzy kobiety, które do dziś uważane są za jedne z największych ikon mody:

  • księżna Monako Grace Kelly kuferkiem domu mody Hermes zasłaniała ciążowy brzuch przed paparazzi (później model ten został nazwany na jej cześć Kelly bag),
  • jedną z ulubionych torebek Audrey Hepburn był wypuszczony na rynek w latach 30. kuferek Louis Vuitton Speedy, który powstał jako torba podróżna. Aktorka poprosiła jednak projektantów marki, by stworzyli mniejszy model, który można byłoby nosić na co dzień,
  • księżna Diana chętnie pokazywała się z torebką Chouchou od Diora (na cześć żony księcia Karola jej nazwę zmieniono później na Lady Dior).

Tego typu torebki są modne do dziś, co tylko oznacza, że mamy do czynienia z ponadczasowym i uniwersalnym fasonem, który prędko nie wyjdzie z trendów.

Co to jest torebka kuferek?

Co łączy wszystkie noszone przez wymienione wyżej panie torebki? Wybierane przez nich dodatki mają usztywniane boki, ich trapezowy kształt nawiązuje do skrzyni lub walizki podróżnej (które zresztą były pierwowzorem kuferków) oraz posiadają dwie krótkie rączki. To właśnie najważniejsze cechy charakterystyczne kuferka. Choć na początku dostępne były modele wyłącznie w większych rozmiarach, to później producenci zaczęli wypuszczać na rynek również mniejsze torebki kuferki.

torebka kuferek
Kuferek z powodzeniem uzupełni formalną stylizację.

Jak nosić taki dodatek? Dzięki wspomnianym krótkim uchwytom weźmiesz torebkę kuferek do ręki. Dobrze będzie wyglądać też umieszczona w miejscu zgięcia łokcia. Do niektórych modeli dołączany jest długi pasek, na którym możesz zawiesić akcesorium na ramieniu. To praktyczne rozwiązanie szczególnie przydatne, jeśli potrzebujesz wolnych rąk.

Torebka kuferek – do pracy, szkoły i na randkę

Podróżnicze korzenie kuferków to jednoznaczna wskazówka, że torebki te idealnie sprawdzą się właśnie w takich okolicznościach – choć dziś raczej jako bagaż podręczny.

Uwaga!

Jeśli chcesz zabrać ze sobą kuferek na pokład samolotu upewnij się, jakie limity rozmiarów bagażu podręcznego mają dane linie lotnicze.

Większych lub średnich rozmiarów kuferek z powodzeniem możesz nosić do pracy czy na uczelnię – ich elegancki krój sprawia, że wpasują się nawet w najbardziej formalne stylizacje. Jeśli torebka ma być elementem biznesowego stroju, zdecyduj się na klasyczne barwy – czerń, granat czy beż, które nie tylko są najbardziej uniwersalne, lecz także dopasujesz je nawet do mniej oficjalnych looków.

Jeśli zaś dodatek ten chcesz nosić np. na spotkania ze znajomymi w ciągu dnia, możesz pozwolić sobie na nieco więcej fantazji i wybrać kuferek ozdobiony we wzory lub taki w wyrazistszym kolorze. Z kolei mniejsza torebka kuferek do sukienki o eleganckim kroju to doskonały pomysł na większe wieczorne wyjście, np. na randkę czy do teatru.

Szukasz idealnego kuferka? Sprawdź ich szeroki wybór w eobuwie! Na blogu znajdziesz też artykuł z zamiennikami jednej z najbardziej znanych tego typu torebek – Louis Vuitton Speedy.

Sprawdź szeroki wybór torebek dostępny w eobuwie:

if( typeof window.jQuery !== undefined ){ ( function( $ ){ $( document ).ready( function(){ if( typeof $.fn.slick !== undefined ){ $( '#eob_pf5f6b43237d72d' ).slick( { infinite: true, slidesToShow: 4, slidesToScroll: 4, responsive: [ { breakpoint: 768, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 3, slidesToScroll: 3, } }, { breakpoint: 480, settings: { centerPadding: '40px', slidesToShow: 1, slidesToScroll: 1 } } ] } ); } else { console.log( 'Slick is not ready yet!' ); } } ); } )( window.jQuery ) }

Autor

Agnieszka Ślęzak

Choć wydaje się, że conversy i szpilki nie idą ze sobą w parze, to właśnie te rodzaje butów należą do jej ulubionych. W jej szafie króluje czerń przełamana kwiecistymi motywami. Prywatnie miłośniczka czarnego humoru, zwierząt oraz filmów Quentina Tarantino.