„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku” – a pierwszy krok od wyboru odpowiedniego obuwia. Nim więc ruszysz na spotkanie przygodzie, odpowiednio się do niej przygotuj. Pozwól, że udzielę Ci kilku wskazówek, jak wybrać buty do pieszych wędrówek, byś czuł się w nich bezpiecznie i komfortowo. Przysiądź na chwilę i zagłęb się w lekturze!

Czy wiesz, w jakich butach zawędrujesz choćby i na koniec świata? Już śpieszę z pomocą!

Jakie buty na piesze wycieczki?

To zależy. Zarówno od podłoża, po którym będziesz się przemieszczać, jak i warunków atmosferycznych. Podstawą jest podeszwa, która nie tylko zabezpiecza stopy przed nierówną nawierzchnią, ale i wpływa na przyczepność oraz amortyzację. Ruszając na górskie szlaki, niezbędne okażą Ci się trekkingi. Szereg technologii, które w nich zastosowano, zwiększy komfort noszenia. Jeśli nie jesteś już początkującym piechurem i poszukujesz butów do długich wędrówek zimą, polecam Ci artykuł mojej redakcyjnej koleżanki pt. Zimowe buty trekkingowe – jakie wybrać?.

buty do wędrówek
Damskie buty do pieszych wędrówek znajdziesz na stronie sklepu internetowego eobuwie.pl.

Prócz podeszwy, ważną rolę odgrywa również materiał, z którego została wykonana cholewka. Aby zredukować pocenie się stóp, a tym samym zmniejszyć ryzyko obtarć, sprawdź, czy buty do pieszych wędrówek posiadają odpowiednią wentylację i termoregulację. To istotne w szczególności latem, gdy temperatury sprzyjają rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Więcej o właściwościach obuwia przeznaczonego do wycieczek ciepłą porą, przeczytasz w tekście − Jakie buty w góry latem?.

Sandały na piesze wycieczki? Tak, ale…

„Inwestycja w podróże to inwestycja w siebie” – mawia obieżyświat Matthew Karsten. Podczas wyboru butów przeznaczonych do aktywnego marszu, należy kierować się przede wszystkim wygodą. Głowisz się, czy sandały sprawdzą się na szlaku? Odpowiadam − tak, o ile posiadają odpowiednią konstrukcję. Ślizganiu się stóp zapobiegnie dobrze wyprofilowana wkładka. Zwróć uwagę, czy posiada ona łuk, podtrzymujący okolicę śródstopia i wyżłobienia pod place. Aby zwiększyć przyczepność buta do podłoża, warto zdecydować na modele z kauczukową podeszwą, np. marki CAMEL ACTIVE.

sandały sportowe
Sandały na piesze wycieczki muszą dobrze trzymać stopę.

Sandały CAMEL ACTIVE
379.00zł159.00zł
Sandały CAMEL ACTIVE
379.00zł159.00zł
Sandały CAMEL ACTIVE
379.00zł159.00zł

Uwaga
Nieprawidłowo dobrane buty na pieszą wędrówkę wpłyną nie tylko na pracę stóp, ale i funkcjonowanie kolan oraz bioder, co w efekcie może prowadzić do wad i zwyrodnień kręgosłupa.

Podróże małe i duże

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na długą i wyczerpującą wędrówkę, czy rodzinną wyprawę za miasto, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu. Właściwe obuwie to podstawa bezpieczeństwa, zarówno Twojego, jak i Twoich bliskich! Wygodnych butów na piesze wycieczki szukaj w ofercie sklepu internetowego eobuwie.pl i… daj się ponieść przygodzie!

Autor

Agnieszka Bednarek

Estetka. Entuzjastka niekonwencjonalnych połączeń i martensów. Wyznawczyni maksymy Salvadora Dali − „podstawą wszelkich zwycięstw jest… strój!”. Na co dzień zgłębia tajniki szycia i rękodzieła. Definiuje to, co niezdefiniowane.