W tym artykule:
Jak wybrać buty dla dziecka? O tym warto pamiętać!
Kupowanie butów dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Liczy się nie tylko odpowiedni rozmiar, ale i fason czy nawet grubość podeszwy. Aby zapewnić szkrabowi maksymalną wygodę, warto zastosować się do kilku prostych wskazówek. Przeczytaj, jak dobrać idealne buty dla dziecka – z tymi podpowiedziami wybór stanie się oczywisty!
Jak podają statystyki, stopy dziewczynek rosną do 14 roku życia, a chłopców do 16. Do tego czasu warto zatroszczyć się o odpowiednie obuwie dziecięce.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów dla dziecka?
Pewnie nie raz słyszałeś powiedzenie, że pośpiech jest złym doradcą. Im mniej przemyślany zakup, tym większe ryzyko niezadowolenia. Wybór właściwych butów dziecięcych nie zawsze jest oczywisty, a znudzony przymierzaniem maluch potrafi dodatkowo utrudnić zadanie. Jednak o nic się nie martw – istnieją sposoby, dzięki którym kupowanie butów dla dziecka stanie się szybsze i prostsze.
Rozmiar to podstawa! Jak wybrać właściwy?
Jeśli zmagasz się z pytaniem, jak dobrać rozmiar butów dla dziecka, już śpieszę Ci z pomocą. Według starej szkoły, którą z pewnością sam pamiętasz, do buta musi zmieścić się palec. Dzięki temu mamy pewność, że dany model nie jest za ciasny. Niemniej jednak, świat posuwa się naprzód, a wraz z nim nowoczesne technologie. Aby uniknąć uciążliwego mierzenia stóp szkraba za pomocą linijki, skorzystaj z innowacyjnego systemu esize.me. Inteligentny skaner sam określi dokładną długość i szerokość stóp, a ponadto zmierzy obwód oraz wysokość podbicia. Co więcej, raz uzyskany wynik przypisuje się na stałe do Twojego konta w sklepie internetowym eobuwie.pl i na jego podstawie selekcjonuje buty odpowiednio dobrane do potrzeb Twojego dziecka. Nie czekaj i skorzystaj z inteligentnego skanera:
• 3D; zabierz szkraba do sklepu stacjonarnego eobuwie.pl, w którym ustawiona jest wyspa do skanowania. Wystarczy 5 sekund, aby system wygenerował precyzyjny model stóp w 3D. Na mapie znajdź galerię, w której wykonasz skand 3D,
• 2D; nie chcesz wychodzić do galerii handlowej i wolisz zakupy internetowe? Zrób skan stopy malucha w domu, załaduj go na swoje konto i znajdź buty w sam raz dla dziecka, bez wychodzenia z domu! Szczegóły znajdziesz >>>TUTAJ<<<.
Pamiętaj, że w sklepach stacjonarnych eobuwie możesz także wykonać skan poprzez esize.me, dzięki czemu zawsze trafisz w odpowiedni rozmiar.
Prawidłowe obuwie powinno charakteryzować się odpowiednią wielkością (z tzw. naddatkiem funkcjonalnym). Zbyt ciasne lub luźne buty nie stabilizują stóp, co prowadzi do ich przemieszczania oraz uniemożliwia prawidłowe krążenie.
Podeszwa podeszwie nierówna. Lepsza miękka czy twarda?
Nie bez znaczenia jest podeszwa obuwia dziecięcego, a już w szczególności, gdy mowa o maluchach. Buciki powinny jak najmniej zakłócać naturalną pracę stóp. Im miększa i elastyczniejsza podeszwa, tym łatwiej wyczuć szkrabowi podłoże, a tym samym zachować stabilność oraz równowagę. Jak powtarzają fizjoterapeuci − optymalne obuwie dla dziecka powinno być niemal niewyczuwalne na nodze. Jak dokonać właściwego wyboru? Tutaj znajdziesz szereg praktycznych wskazówek.
Sznurówki czy rzepy – jaki rodzaj zapięcia wybrać w butach dla dziecka?
Tutaj wiele zależy od wieku dziecka. Jeśli Twoja pociecha nie opanowała jeszcze trudnej sztuki wiązania bucików, warto zaopatrzyć ją w praktyczny model na rzepy. Rach ciach i po sprawie! Niemniej jednak, sznurówki lepiej trzymają stopy, a tym samym zapewnią większą stabilność podczas różnych aktywności, np. na świeżym powietrzu. Jeśli masz obawy, że szkrab potknie się o sznurówki, profilaktycznie wsuń ich końce do środka butów.
Czy warto kupować dziecku drogie buty?
Często spotykam się z pytaniem, czy opłaca się kupować dziecku porządne obuwie? Lepiej wybrać model ze skóry naturalnej czy ekologicznej? W końcu stopy malucha rosną tak szybko… Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź − wszystko zależy od możliwości domowego budżetu.
Warto jednak zastosować pewien racjonalny podział. Buty dziecięce stosowane do użytku na co dzień powinny być jak najtrwalsze i jak najwygodniejsze, dlatego opłaca się zainwestować w porządniejszy model. Co innego obuwie sezonowe, które – co tu dużo kryć – często służy dziecku tylko przez parę tygodni w roku. W tym przypadku można zdecydować się na nieco tańszy model lub skorzystać z atrakcyjnych promocji sklepów internetowych.
Jak wybrać idealne buty dla dziecka? Zespół wespół z dzieckiem!
Jak wiadomo, dla malucha najważniejsze są wrażenia wizualne. Mając do wyboru gładki model lub ten z przyjaznym króliczkiem – Twój synek albo Twoja córeczka z pewnością postawi na opcję nr 2. Dzieci są wzrokowcami i lgną do tego, co ciekawe i kolorowe. Dlatego warto wspólnie robić zakupy – najlepiej przez stronę internetową. Ty zwrócisz uwagę na parametry obuwia, a pociecha podda je ocenie wizualnej. Dzięki temu szkrab poczuje się ważny i szybciej nauczy się podejmowania samodzielnych decyzji.
Liczę, że wiesz już, na co zwrócić uwagę przy wyborze butów dla dziecka i wykorzystasz proponowane przeze mnie patenty. Jeśli nie przepadasz za galeryjnym zgiełkiem, zwłaszcza w obecnej sytuacji, zamów buty dziecięce przez internet. Zarówno dostawa jak i zwrot są w eobuwie zupełnie darmowe, a ponadto… dziecinne proste!
Słowem podsumowania, polecam Ci zapoznać się ze szczegółową listą z eksperckiej publikacji naukowej, z której dowiesz się, czym powinno wyróżniać się zdrowe i praktyczne obuwie dla dziecka.
Prawidłowe obuwie powinno charakteryzować się:
- odpowiednią wielkością (z tzw. naddatkiem funkcjonalnym). Zbyt ciasne lub luźne buty nie stabilizują stóp, co prowadzi do ich przemieszczania oraz uniemożliwia prawidłowe krążenie;
- mocną i elastyczną podeszwą;
- szerokim spodem, który umożliwia ruchy palców;
- sztywnym napiętkiem, który zapewnia stabilizację pięty;
- obcasem szerokim, niewysokim i wygodnym;
- dostosowanym do pogody i pory roku wierzchem, który nie może uciskać (latem wskazane jest obuwie o miękkiej i elastycznej podeszwie, zimą zaś obuwie skórzane, chroniące przed skręceniem, urazami, zimnem i odmrożeniami);
- powinno mieć jednego właściciela, gdyż korzystanie z obuwia innych osób, może spowodować powstanie otarć naskórka, grzybic oraz wadliwe ustawienia stóp;
- powinno mieć regulowane zapięcie, na przykład być sznurowane. Dzięki temu, niezależnie od grubości skarpety czy budowy anatomicznej stopy, utrzymywana jest ciepłota stóp i prawidłowe krążenie.