Stuknął nam rok. I milion odwiedzin

Każdy chce zrobić milion w rok. My zrobiliśmy. Na początku czerwca świętowaliśmy pierwsze urodziny, a w drugi rok działalności wchodzimy krokiem nawet raźniejszym, niż te stawiane w 2019 roku. Zapraszamy na krótkie, urodzinowe podsumowanie!

Po dwunastu miesiącach działalności jesteśmy z siebie dumni. Dziękujemy też wszystkim czytelnikom, którzy przyczynili się do osiągnięcia magicznej liczby 1 000 000 odwiedzin na blog.eobuwie.pl!

spring season w eobuwie

Naszym celem od samego początku jest tworzenie świetnego contentu. I to się udało! Nie wierzysz? Sam zobacz. 🙂

Blog powstał z myślą o czytelnikach – wymarzyliśmy sobie, że będzie to miejsce zawierające kompletną wiedzę na temat butów. Butów osadzonych w rozmaitych realiach: modowych, kulturowych i popkulturowych, praktycznych, historycznych i wielu, wielu innych.

Pisaliśmy Michaelu Jordanie, Księżnej Diannie, Peaky Blinders, Friends, stworzyliśmy pojedynek Brada Pitta z Leonardo DiCaprio i znaleźliśmy Polaka, który posiada najdroższą parę butów w historii horrorów. Szukasz porad, inspiracji, fachowej wiedzy, rozmów z pasjonatami i wiedzy z pierwszej ręki?

Dobrze trafiłeś! To najlepsza charakterystyka publikacji, które znajdziesz na blogu eobuwie.pl.

Redakcję bloga tworzy grupa pasjonatów, dla których moda jest ważna w bardzo różnych aspektach życia. Każdy interesuje się i specjalizuje w czymś innym, żyje w nieco innym świecie. Do świata mody trafili z różnych kodów kulturowych, ale wspólny mianownik pozostaje jeden – jest nim właśnie moda.

Przed Wami na scenie od roku występują:

Ten zespół gwarantuje, że każdy warty uwagi temat zostanie rzetelnie opracowany na blogu.  

Czy wiesz, że…?

Agnieszki i Szczepana możesz także posłuchać w podcaście FashionExpress! Szukaj nas na Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Nic nie cieszy użytkownika tak, jak otrzymanie paczki fajnej wiedzy albo rozrywki. Wyznaję te dwie zasady. Emocje vs pragmatyzm. W przypadku każdego materiału tworzonego z Obuwnikiem, jako autor i jednocześnie słuchacz, zawsze dostaję obie te rzeczy. 

Wystarczył jeden telefon, kilka pytań, a Ola z Gabrielem przygotowali dla czytelników bloga fajny materiał o tym, jak spersonalizować buty. Stara i dobra dziennikarska szkoła z użyciem aktualnych narzędzi. Jakich? Zauważyliśmy trend w Google Analitics dotyczący DIY – jak się pewnie domyślasz, miało to miejsce w okresie lockdownu. Problemem było to, że dwójka moich rozmówców ma w domu profesjonalną, wyposażoną znakomicie pracownię. Sytuacja jest natomiast taka, że nie możemy wychodzić z domów. 

Połączyliśmy więc wiedzę praktyczną Oli i Gabriela, ich doświadczenie, z celem dostarczenia wartościowego, bardzo praktycznego materiału podzielonego na trzy części – podstawowe narzędzia i brak umiejętności manualnych, kilka narzędzi i nieco więcej czasu oraz poziom ekspert. Efektem jest ponadczasowy tekst, który działa zarówno w trakcie lockdownu, jak i w każdym innym momencie. Podobnie było z jednym z moich pierwszych materiałów, który tworzyłem korzystając z wiedzy Obuwnika – Jak dbać o buty. Tu natomiast odpowiedzieliśmy nie na trend, ale potrzebę globalną, która w zasadzie nigdy nie zniknie. Mówimy też o tym, dlaczego używanie środków do mycia naczyń, toalety, etc, nie jest najmądrzejszym pomysłem.

 • 1 000 000 – tyle odwiedzin zanotował blog w pierwszym roku działania!
 • Nike – to najczęściej wyszukiwane hasło na blogu. Nieco dalej znajdują się m.in. ciapy welurowe, zakupy na raty i sex po dyskotece w pasleku.
 • Ponad 3 minuty – tyle średnio spędza się na naszym blogu.
 • 11 – w tylu krajach działają blogi. Oprócz Polski, czytają nas w Bułgarii, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Włoszech i Węgrzech.
 • 2/3 – odwiedzających blog to kobiety.
 • 1 odwiedzający na 10 jest naszym stałym czytelnikiem.
 • Chrome i Safari – to dwie najpopularniejsze przeglądarki, z których notujemy ruch. Z tym, że Chrome używa blisko 3x więcej osób niż Safari. Na liście (na 9. miejscu) znajduje się także Internet Explorer, a 3 razy ktoś wszedł na bloga z przeglądarki wbudowanej w Playstation Vista.
 • iPhone – jest dominującym urządzeniem mobilnym, z którego wchodzicie na bloga. W Top10 5 pozycji zajmuje Samsung, 1 Xiaomi i 3 Huawei (oczywiście różne modele).

Najpopularniejsze artykuły ogółem.

 1. Długość wkładki, a rozmiar buta, czyli jak dobrać właściwy rozmiar. Poznaj sprawdzone metody
 2. Czym czyścić zamsz? Kompletny poradnik
 3. Czym jest tęgość buta i jak ją zmierzyć?
 4. Amerykańskie rozmiary butów, jak dobrać je właściwie?
 5. Jak rozciągnąć skórzane buty. Poznaj sprawdzone metody
 6. Jak wyczyścić białe buty. Sprawdź bezpieczne metody.
 7. Jak wyczyścić białe Conversy i przywrócić im śnieżną biel
 8. Co zrobić, żeby buty nie obcierały?
 9. Kolory sznurówek do glanów – co oznaczają?
 10. 23 fakty o Michaelu Jordanie, które musisz znać po The Last Dance

Najpopularniejsze artykuły z wyszukiwarki vs najpopularniejsze artykuły z Social Media

Skąd takie porównanie? To bardzo ciekawe, czego szukacie w wyszukiwarce, a czego w social media. Wiedza praktyczna vs nieskrępowana rozrywka. U nas znajdziesz i to, i to.

Wyszukiwarka

 1. Czym jest tęgość buta i jak ją zmierzyć?
 2. Rozmiarówka marki Converse. Co powinieneś o niej wiedzieć
 3. Jak wyczyścić skórzane buty. Sprawdzone sposoby
 4. 6 elementów, po których rozpoznasz oryginalne Conversy
 5. Nie daj się nabrać – jak odróżnić podróbki od oryginału
 6. Co zrobić, żeby buty nie obcierały?
 7. Jak wiązać buty. Oryginalne sposoby, które Cię wyróżnią
 8. Długość wkładki, a rozmiar buta, czyli jak dobrać właściwy rozmiar. Poznaj sprawdzone metody
 9. Jak wyczyścić białe buty. Sprawdź bezpieczne metody
 10. Amerykańskie rozmiary butów, jak dobrać je właściwie?

Social media

 1. 23 fakty o Michaelu Jordanie, które musisz znać po The Last Dance
 2. 50 lat adidas Superstar – 50 ciekawostek
 3. Oto najdroższe buty w historii horrorów – 55 tysięcy za parę
 4. Maseczki zamiast butów. Jak firmy walczą z koronawirusem
 5. Źli i uwielbiani chłopcy Reeboka
 6. Ten, w którym zwracamy uwagę na buty Przyjaciół
 7. Superstary damskie nie tylko dla nastolatek. Kobiece stylizacje ze słynnymi butami
 8. Nike – najdroższe buty świata
 9. Czy dad i ugly shoes to to samo?

Oddajmy głos im. To znaczy nam.

Ewelina Gajoch

O ILE WCZEŚNIEJ, MNIEJ LUB BARDZIEJ, ZWRACAŁAM UWAGĘ NA MODĘ I STYL OSÓB MIJANYCH NA ULICY, O TYLE ROK PRACY W EOBUWIE NAUCZYŁ MNIE PATRZENIA NA NIĄ POD INNYM, BARDZIEJ PRAGMATYCZNYM KĄTEM. KUPUJĄC BUTY ZASTANAWIAM SIĘ JUŻ NIE TYLKO NAD TYM JAK SIĘ PREZENTUJĄ, ALE TEŻ CZY PRZETRWAJĄ W MOJEJ SZAFIE DŁUŻEJ NIŻ JEDEN SEZON ORAZ JAK O NIE DBAĆ, BY SŁUŻYŁY MI JAK NAJDŁUŻEJ. NIE POTRAFIŁABYM WSKAZAĆ JEDNEGO TEKSTU, KTÓRY BYŁ DLA MNIE NAJWIĘKSZYM POWODEM DO DUMY, ALE ZDECYDOWANIE NAJPRZYJEMNIEJ PISAŁO MI SIĘ TE, KTÓRE POKAZYWAŁY, JAK MODA ZATACZA KOŁO, A TO CO NOSIŁY NASZE MAMY ZNÓW WRACA DO ŁASK. MIAŁAM PRZY TYM POCZUCIE, ŻE BYĆ MOŻE POWOLI WKRACZAMY W EPOKĘ KOŃCA JEDNORAZOWYCH TRENDÓW.

Agnieszka Ślęzak

PO ROKU PRACY W REDAKCJI WIEM JUŻ M.IN. CO TO SĄ MULE, LORDSY I CREEPERSY. WIEM, CO BĘDZIE MODNE W TYM SEZONIE, A CO WRACA DO TRENDÓW Z LAT 80. I 90. DOWIEDZIAŁAM SIĘ, ŻE TAK NIEPOZORNA I CODZIENNA RZECZ, JAKĄ SĄ BUTY, MOŻE MIEĆ CIEKAWĄ HISTORIĘ. NIE POTRAFIĘ WYBRAĆ JEDNEGO ULUBIONEGO ARTYKUŁU, Z KTÓREGO JESTEM NAJBARDZIEJ DUMNA, ALE W CZOŁÓWCE NA PEWNO ZNAJDĄ SIĘ TE O ZWIĄZKACH MODY Z POPKULTURĄ ORAZ O TYM, JAK STYL Z POPRZEDNICH DEKAD WPŁYNĄŁ NA TO, CO DZIŚ WARTO MIEĆ W SZAFIE.

Katarzyna Wierzchołowska

DZIĘKI PRZYGODZIE Z REDAKCJĄ ZACZĘŁAM NIECO INACZEJ POSTRZEGAĆ MODĘ. DZIŚ TRUDNO MI PRZEJŚĆ ULICĄ, BY NIE WYŁAPAĆ STYLIZACJI, O KTÓRYCH PISAŁAM LUB CZYTAŁAM NA NASZYM BLOGU. NAUCZYŁAM SIĘ PRZY TYM, ŻE MODA JEST NIE TYLKO KAPRYSEM, ALE SPOSOBEM NA WYRAŻANIE SIEBIE. NIBY PROSTE, ALE CZĘSTO WYDAJEMY SIĘ BYĆ JEJ NIEWOLNIKAMI, OD CZEGO SUKCESYWNIE STARAMY SIĘ ODCIĄGNĄĆ NASZYCH CZYTELNIKÓW. NAJBARDZIEJ JESTEM WIĘC ZADOWOLONA Z TYCH ARTYKUŁÓW, W KTÓRYCH UDAŁO MI SIĘ NAJMOCNIEJ WYEKSPONOWAĆ TĘ MYŚL.

Agnieszka Bednarek

Agnieszka Bednarek

COCO CHANEL MAWIAŁA, ŻE „KAŻDY DZIEŃ JEST POKAZEM MODY”. ROK W REDAKCJI EOBUWIE.PL NAUCZYŁ MNIE… SPOSTRZEGAWCZOŚCI. ZACZĘŁAM ZWRACAĆ UWAGĘ NA STYL INNYCH OSÓB I – CO WAŻNIEJSZE – LEPIEJ ROZUMIEĆ WŁASNY. I CHOĆ CZĘŚCIEJ OCENIAM LUDZI PO BUTACH, ZWYKLE ROBIĘ TO Z UŚMIECHEM. TRUDNO MI WSKAZAĆ SWÓJ NAJLEPSZY TEKST, ALE DUŻĄ PRZYJEMNOŚĆ SPRAWIA MI PISANIE O WIZERUNKU GWIAZD FILMOWYCH.

Patrycja Stasiak

ROK SPĘDZONY W REDAKCJI EOBUWIE W STU PROCENTACH UMOŻLIWIŁ MI POŁĄCZENIE PASJI Z PRACĄ. MODA OD ZAWSZE GRAŁA WAŻNĄ ROLĘ W MOIM ŻYCIU, A TERAZ W KOŃCU MOGĘ O NIEJ PISAĆ DO WOLI! ZNAJOMI NAZYWAJĄ MNIE EKSPERTKĄ OD BUTÓW, MYŚLĘ WIĘC, ŻE MOGĘ ŚMIAŁO POWIEDZIEĆ, ŻE NAUCZYŁAM SIĘ O NICH WIELE. ARTYKUŁ, Z KTÓREGO JESTEM NAJBARDZIEJ DUMNA? TEN O STYLU CARRIE BRADSHAW, JEDNEJ Z NAJMODNIEJSZYCH POSTACI KINOWYCH WSZECHCZASÓW, KTÓRĄ INSPIRUJE SIĘ MNÓSTWO KOBIET NA CAŁYM ŚWIECIE, W TYM RÓWNIEŻ JA.

Ewa Majchrzak

PRZEZ WIELE LAT NA MODĘ PATRZYŁAM PRZEDE WSZYSTKIM Z PRAKTYCZNEGO PUNKTU WIDZENIA. W PEWNYM MOMENCIE ZACZĘŁO SIĘ TO ZMIENIAĆ, A ROK PRACY W REDAKCJI UTWIERDZIŁ MNIE TYLKO W PRZEKONANIU, ŻE TO, CO MODNE, MOŻE BYĆ TEŻ FUNKCJONALNE, A NA BAZIE NAWET NAJPROSTSZYCH RZECZY MOŻNA WYKREOWAĆ SWÓJ WŁASNY STYL. NIE POTRAFIĘ WSKAZAĆ JEDNEGO TEKSTU, Z KTÓREGO JESTEM SZCZEGÓLNIE ZADOWOLONA, ALE NAJPRZYJEMNIEJ PISAŁO MI SIĘ TE, W KTÓRYCH MOGŁAM POKAZAĆ SWOJE SPOJRZENIE NA MODĘ.

Szczepan Radzki

PRZEDE WSZYSTKIM TO NIE WIEM, KIEDY MINĄŁ TEN BARDZO POZYTYWNY I CIEKAWY W WYZWANIA ROK. NA PEWNO BYŁO DYNAMICZNIE, DOCIERALIŚMY SIĘ, ALE ROZUMIELIŚMY PRAKTYCZNIE OD SAMEGO POCZĄTKU. BYCIE CZĘŚCIĄ REDAKCJI BLOGA POZWOLIŁO MI WRÓCIĆ W 100% DO TEGO, CO LUBIĘ ROBIĆ ZAWODOWO, SZCZEGÓLNIE FAJNE JEST TO W NOWOCZESNYM ŚRODOWISKU, KTÓRE CO CHWILĘ STAWIA PRZED NAMI NOWE WYZWANIA. TEN JEDEN TEKST, Z KTÓREGO JESTEM DUMNY? TEN, KTÓRY BĘDZIE OPUBLIKOWANY JUTRO – ZAPRASZAM WIĘC NA BLOGA JUTRO.

Dołącz do naszego newslettera i ...Odbierz 40 zł rabatu na pierwsze zakupy!
Sprawdź w sklepie
pasek guess, lasocki kids, buty adidas dziecięce, adidas stan smith, nauszniki, kozaczki dla dziewczynki, vans, gino rossi botki, gino rossi botki, buty zimowe meskie, kozaki zamszowe damskie, buty puma męskie, Nike Air Max, ryłko botki, kozaki zamszowe damskie, czarne szpilki, półbuty, śniegowce, New Balance męskie, Botki Gino Rossi, Sneakersy Tommy Hilfiger damskie, śniegowce dla dziewczynki, Botki Gino Rossi, adidas gazelle, botki damskie, Buty damskie Puma, torby shopper , air force, nike air force 1 damskie, Torebki Guess

Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze Strony oznacza, że zgadzasz się na korzystanie z niej. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close